• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 19.4.2024Meniny má Jela
11°Bratislava

SDKÚ sa dohodla s Dzurindom a Miklošom, ostávajú v klube

  • 14:23 24.06.2014
  • BRATISLAVA
SDKÚ sa dohodla s Dzurindom a Miklošom, ostávajú v klube

Poslanci NR SR Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš napriek odchodu z SDKÚ-DS zostávajú členmi poslaneckého klubu SDKÚ-DS v NR SR. Agentúru SITA o tom v utorok informoval podpredseda Ivan Štefanec, ktorého Prezídium SDKÚ-DS poverilo rokovaním s Dzurindom a Miklošom.

Ivan Štefanec vyjadril spokojnosť s dohodou, na základe ktorej bude poslanecký klub SDKÚ-DS v NR SR pokračovať ďalej v rovnakom zložení. "V politike je potrebné hľadať dohodu v najrôznejších situáciách a som rád, že nám sa to podarilo. Verím, že na základe vzájomného rešpektu sa vždy dajú dosahovať výsledky," povedal Štefanec

Dzurinda s Miklošom neplánujú zakladať novú stranu

Mikloš v rozhovore pre agentúru SITA pripomenul, že oni sami ponúkli túto možnosť, keď zo strany odišli. "Povedali sme, že ak nás strana požiada, aby sme zostali, nevidíme dôvod, aby sme odišli. Táto ponuka prišla od SDKÚ-DS a my sme nemali nejako dôvod strane škodiť," uviedol s tým, že obaja akceptovali žiadosť SDKÚ-DS. "My sme nezávislí poslanci, ale formálne zostávame členmi klubu, aby strana mohla mať klub," dodal.

Poslanci Dzurinda a Mikloš odišli 4. júna z SDKÚ-DS, ale v parlamente zostávajú. "Nevidím dôvod v parlamente nezostať," povedal vtedy Dzurinda novinárom s tým, že sa možno bude viac vyjadrovať k vnútornej politike, keďže bude slobodnejší. Dzurinda s Miklošom sa nechystajú vstúpiť do inej strany ani neplánujú zakladať novú.

Súvisiace:

Dzurinda a Mikloš opúšťajú SDKÚ, strane prajú veľa šťastia

Ich éra sa skončila, reagoval Frešo na Dzurindu a Mikloša

Politológ: Odchod Dzurindu a Mikloša otvára dvere Radičovej

"S takouto úvahou ma kamarát neprekvapil, že by sme vstupovali do inej strany alebo zakladali novú stranu," uviedol. Podľa Dzurindu otázka zotrvania v poslaneckom klube SDKÚ-DS bude závisieť od vedenia strany, či si bude želať ich zotrvanie v klube. Bude to predmetom rokovaní. "Nechceme škodiť. Ak bude záujem udržať poslanecký klub, sme pripravení sa o tom rozprávať," zdôraznil začiatkom júna Dzurinda.

Dvojica opustila stranu pre neúspešný reštart po voľbách

Dzurinda a Mikloš zdôvodnili svoj odchod zo strany tým, že po neúspešnom volebnom výsledku v roku 2012 došlo k výmene vedenia s ambíciou reštartovať politiku SDKÚ-DS a vrátiť jej dôveru, ktorú požívala počas prvých desiatich rokov pôsobenia.

"Dnes, po dvoch rokoch a viacerých voľbách sa zdá, že táto ambícia ostáva nenaplnená. V poslednom čase sú opakovane medializované informácie o vnútorných sporoch, možných zmenách a výmenách vo vedení SDKÚ-DS, kde sa objavujú aj špekulácie v súvislosti s našimi menami. Do týchto vnútrostraníckych diskusií sme sa zámerne nezapájali, chceli sme, nech nové vedenie má priestor pre uplatnenie svojej vízie pri plnej zodpovednosti za smerovanie SDKÚ-DS," povedali 4. júna Dzurinda s Miklošom s tým, že aby umožnili slobodnú výmenu názorov a neboli ani zo strany vedenia, ani zo strany jeho kritikov, a už vôbec nie zo strany médií vťahovaní do tohto zápasu, rozhodli sa ukončiť členstvo v SDKÚ-DS.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie v rodinnom dome

Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie v rodinnom dome

DNES - 11:42Domáce

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže a prečin porušovania domovej slobody.

Na oblohe môžete vidieť meteorický roj Lyríd, toto bude najlepší deň na pozorovanie

Na oblohe môžete vidieť meteorický roj Lyríd, toto bude najlepší deň na pozorovanie

DNES - 11:12Domáce

Na oblohe je v týchto dňoch viditeľný meteorický roj Lyríd.

Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

VČERA - 18:09Domáce

Peter Kotlár požiadal Finančnú správu o finančnú analýzu niektorých subjektov, ktoré prevádzkovali mobilné odberové miesta.

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

VČERA - 16:32Domáce

Na rýchlostnej ceste R7 začalo horieť motorové vozidlo, treba tam preto počítať s dopravným obmedzením.

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

VČERA - 16:15Domáce

Vládny zákon k riešeniu situácie s medveďmi je nebezpečný. Okrem medveďov tiež rieši vlkov, šakaly či ohrozené rysy.