• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 3.3.2024Meniny má Bohumil(a)
Bratislava

Ak Čaplovič nezvláda svoju prácu, mal by odísť, tvrdí NOVA

  • 6:42 14.06.2014
Ak Čaplovič nezvláda svoju prácu, mal by odísť, tvrdí NOVA

Ak minister školstva Dušan Čaplovič (Smer-SD) či jeho pravá ruka, štátny tajomník Štefan Chudoba, nezvládajú svoju prácu, mali by zo svojich postov odísť. Na piatkovej tlačovej konferencii to uviedla nezaradená poslankyňa NR SR Jana Žitňanská a Gábor Grendel (NOVA).

Narážali tak na fakt, že minister školstva predložil na tohtotýždňové rokovanie vlády návrh na vymenovanie ďalšieho štátneho tajomníka. "Rezort školstva zápasí s nedostatkom finančných prostriedkov, chýbajú peniaze na učebnice, chýbajú na platy učiteľov, chýbajú na asistentov učiteľa a odrazu máme ten luxus zaplatiť ďalšieho úradníka," vyhlásila v piatok Žitňanská.

Tajomníkom opätovne vytvorili miesta

Na poslednom rokovaní vlády túto stredu mal kabinet schváliť vymenovanie ďalšieho štátneho tajomníka v rezorte školstva. Minister školstva navrhoval Vladimíra Kováčika. Vláda však napokon nerozhodla, bod z rokovania odložili. Grendel sa pýta, aký je prínos štátnych tajomníkov na ministerstvách a čo také zásadné sa na rezorte školstva stalo, že ho zrazu potrebujú.

"No, nestalo sa nič," povedal. Grendel pripomenul, že štyri strany predchádzajúcej vlády Ivety Radičovej sa dohodli, že zrušia druhé miesta štátnych tajomníkov na ministerstvách. Vláda Roberta Fica to však zmenila a na ôsmich ministerstvách zaviedli pozíciu druhého štátneho tajomníka. Tí nás podľa Grendela len na platoch stoja 200-tisíc eur ročne, za štyri roky je to 800-tisíc eur.

Žitňanská tiež upozornila, že o Vladimírovi Kováčikovi, ktorého minister navrhuje za ďalšieho štátneho tajomníka, nie sú žiadne informácie. Od ministerstva sa podľa jej slov nepodarilo získať o ňom bližšie informácie. Poslankyňa teda žiada, aby minister povedal, o koho ide, prečo ho chce mať po svojom boku a aká bude jeho náplň práce.

Podľa Jany Žitňanskej školstvo nefunguje

Žitňanská sa tiež pýta, odkiaľ rezort školstva na ďalšieho tajomníka zoženie peniaze, keď ich v školstve nie je dostatok. Pripomenula, že minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) ešte v minulosti podmieňoval navýšenie balíka peňazí pre školstvo tým, že sa chod ministerstva bude racionalizovať.

"To, že ministerstvo školstva nefunguje, že minister školstva nezvláda svoj rezort, je známa vec. Ak ale niekto nezvláda svoju prácu, tak by mal byť skôr nahradený a nemali by sme plytvať ďalšie finančné prostriedky na sanovanie tejto situácie," vyhlásila v piatok Jana Žitňanská. Peniaze v školstve by mali ísť podľa nej v školstve tam, kde najviac chýbajú, a teda smerom k deťom.

Ministerstvo školstva zareagovalo, že téma, o ktorej hovorí hnutie NOVA, je zavádzajúca a demagogická. "NOVA pre volebné preferencie, alebo posledné tropické dni blúzni. Rezort školstva predstaviteľom tejto strany nebude robiť partnera v témach, ktoré sú zavádzajúce a demagogické," uviedol hovorca rezortu školstva Michal Kaliňák.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Blanár pred Lavrovom apeloval na skoré obnovenie mierových rokovaní

Blanár pred Lavrovom apeloval na skoré obnovenie mierových rokovaní

VČERA - 19:58Domáce

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár počas stretnutia s Lavrovom v tureckej Antalyi apeloval na čo najskoršie obnovenie mierových rokovaní.

Pod Strečnom došlo k stretu nákladného motorového vozidla a autobusu

Pod Strečnom došlo k stretu nákladného motorového vozidla a autobusu

VČERA - 17:09Domáce

Zrážka autobusu a nákladného motorového vozidla, ku ktorej došlo v sobotu v zúženom úseku na ceste I/18 pri Strečne, si nevyžiadala zranenia.

PS: Stretnutie Blanára s Lavrovom je zvratom dlhodobého smerovania Slovenska

PS: Stretnutie Blanára s Lavrovom je zvratom dlhodobého smerovania Slovenska

VČERA - 15:57Domáce

Stretnutie Blanára s Lavrovom považuje opozičné hnutie PS za zvrat dlhodobého zahraničnopolitického smerovania Slovenska a krok proti politike EÚ.

Korčok: Prezident by mal ustrážiť zahraničnopolitické smerovanie

Korčok: Prezident by mal ustrážiť zahraničnopolitické smerovanie

VČERA - 15:49Domáce

Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý ustráži zahraničnopolitické smerovanie tejto krajiny.

Lídrom kandidátky hnutia Slovensko do eurovolieb bude Peter Pollák

Lídrom kandidátky hnutia Slovensko do eurovolieb bude Peter Pollák

VČERA - 15:47Domáce

Lídrom kandidátnej listiny hnutia Slovensko do júnových volieb do Európskeho parlamentu bude súčasný europoslanec Peter Pollák.