• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 19.4.2024Meniny má Jela
10°Bratislava

Smrť kosí na cestách, cez víkend vyhaslo množstvo životov

  • 21:26 08.06.2014
  • BRATISLAVA/ NITRA
Smrť kosí na cestách, cez víkend vyhaslo množstvo životov

Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby zvýšili opatrnosť, počet mŕtvych na cestách tento víkend je alarmujúci.

Pri nehode, ktorá sa stala v sobotu 7. júna večer medzi obcami Pozba v okrese Nové Zámky a Beša v okrese Levice, zomreli dvaja ľudia. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, polícia nehodu stále vyšetruje.

Zatiaľ z nezistených príčin prešiel 72-ročný vodič do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcim autom. On aj jeho spolujazdkyňa sa zranili ťažko, v aute sa okrem nich nachádzali ďalšie dve spolujazdkyne, 53-ročná a 86-ročná. Jedna zomrela na mieste, druhá po prevoze do nemocnice. Polícia zisťovala u vodiča protiidúceho auta alkohol v krvi, no výsledok bol negatívny. Ten sa nezranil. K nehode polícia privolala tiež znalca z odboru cestnej dopravy.

Pre nehodu, ktorá sa stala v sobotu večer o 21:30 medzi dvoma čerpacími stanicami, bola od 21:50 uzavretá cesta. Obchádzka viedla v smere od Levíc cez obce Horný Pial, Dolný Pial, Bardoňovo a opačne. Cestu však polícia už sprejazdnila v oboch smeroch.

Pri nehode, ktorá sa stala v sobotu 7. júna v obci Plavé Vozokany v okrese Levice, zomrela 77-ročná cyklistka. Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, dôchodkyňa vychádzala z vedľajšej cesty na hlavnú, kde ju zachytilo prichádzajúce auto, ktoré viedol 40-ročný muž. Anna sa pri nehode vážne zranila, po dvoch hodinách v nemocnici zomrela.

Polícia vyzýva k opatrnosti na cestách, počet dopravných nehôd stúpa

Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby zvýšili opatrnosť, venovali sa sledovaniu situácie v cestnej premávke a dodržiavali predpisy. Ako agentúru SITA informovala Denisa Baloghová z Prezídia Policajného zboru SR, počet mŕtvych na cestách tento víkend je alarmujúci.

Pri nehode v katastri obce Vychylovka v okrese Čadca v nedeľu krátko predpoludním zahynul ďalší motorkár. Zrazil sa s osobným autom, pričom zraneniam na mieste podľahol. V nedeľu skoro ráno približne o 4:00 našli mŕtveho 28-ročného motorkára Ladislava v Drienovci v okrese Košice - okolie. Podľa predbežných zistení zahynul po náraze do dopravnej značky.

Na ceste prvej triedy v Námestove zomrel v sobotu 7. júna krátko po 5:00 19-ročný vodič z okresu Námestovo. Mladík z doposiaľ nezistených príčin prešiel s autom do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcim vozidlom. Jeho vodiča a dvoch spolujazdcov previezli do nemocnice.

O život v sobotu prišiel aj 29-ročný motorkár z Martina. Zomrel v katastri mestskej časti Ružomberok - Biely Potok, narazil z presne nezistených príčin do návesu Scanie, ktorá išla pred ním. Motorkár zahynul na mieste.

Na ceste prvej triedy v okrese Košice - okolie sa v nedeľu ráno približne o 3:45 stala dopravná nehoda, pri ktorej zomrel 29-ročný motorkár z Veľkých Kapušian. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, šiel od obce Turňa nad Bodvou v smere na obec Drienovec. Na rovnom, suchom úseku pravdepodobne pre únavu či mikrospánok a pre neprispôsobenie rýchlosti prešiel do protismeru, zišiel z cesty a v trávnatom poraste pri poľnohospodárskom družstve v obci Drienovec narazil do dopravnej značky označujúcej koniec obce. Motocyklista zraneniam na mieste podľahol. Na motorke vznikla škoda tisíc eur, na značke 300 eur. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Košiciach okolie v tejto súvislosti začal trestné stíhanie za usmrtenie.

V piatok popoludní 6. júna šokovala Slovensko nehoda autobusu so študentmi Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave na diaľnici D1 v smere z Piešťan do Trnavy. Pri nehode prišli o život štyri študentky. Gymnazisti sa vracali z exkurzie na Orave.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

VČERA - 18:09Domáce

Peter Kotlár požiadal Finančnú správu o finančnú analýzu niektorých subjektov, ktoré prevádzkovali mobilné odberové miesta.

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

VČERA - 16:32Domáce

Na rýchlostnej ceste R7 začalo horieť motorové vozidlo, treba tam preto počítať s dopravným obmedzením.

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

VČERA - 16:15Domáce

Vládny zákon k riešeniu situácie s medveďmi je nebezpečný. Okrem medveďov tiež rieši vlkov, šakaly či ohrozené rysy.

Počas noci sa na celom území Slovenska môže vyskytnúť prízemný mráz

Počas noci sa na celom území Slovenska môže vyskytnúť prízemný mráz

VČERA - 16:04Domáce

Na celom území Slovenska sa počas noci a v piatok (19. 4.) ráno môže vyskytnúť prízemný mráz.