• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.6.2023Meniny má Margaréta
24°Bratislava

Ako sa opáliť do hneda a zdravo?

  • 18:00 08.06.2014
  • BRATISLAVA
Ako sa opáliť do hneda a zdravo?

Poznáte to, tešíte sa z krásneho opálenia z dovolenky, no po pár týždňoch začne vaša pokožka blednúť a snedý nádych je preč. Spoznajte spôsoby, ako predĺžiť trvácnosť krásne hnedej pokožky a udržať si ju čo najdlhšie!

Slnečné žiarenie spôsobuje v lete vysušovanie kože. Výživu preto potrebuje nielen zvonku, ale i zvnútra. Základom je preto jej samotná predpríprava, a to ešte predtým, ako ju budeme slnku intenzívne vystavovať.

Hydratácia, hydratácia, hydratácia

Nezabúdajte sa natierať dostatočne vysokým ochranným faktorom už pol hodinu pred slnením a nevynechajte ani pery. Pre čo najdlhšie opálenie dbajte na to, aby ste kožu udržiavali dostatočne vláčnu a to pred, počas i po opaľovaní. Krémy s nápisom „po opaľovaní“ preto majú svoj význam a nie sú len marketingovým ťahom kozmetických značiek. Na noc sa natrite vysokohydratačným krémom či olejom.

Čítajte: Melón by sme mali jesť každý deň!

Nezabúdajte na tú najdôležitejšiu hydratáciu, a to v podobe pitia čistej vody či nesladených čajov. V lete je potrebné zvýšiť jej príjem na tri – štyri litre denne.

Peeling

Ak veríte tomu, že peeling zničí vaše opálenie, rýchlo na tento mýtus zabudnite! Práve naopak.

Jemný celotelový peeling odstráni odumreté kožné bunky a vytvorí tak vynikajúci základ pre bronzový vzhľad, a to nielen pred letnou sezónou. K dokonale hladkej a rovnomerne opálenej pokožke prispejete peelingovaním dvakrát, maximálne trikrát do týždňa.

Nemusíte pritom míňať peniaze na nákup ďalšej kozmetiky. Stačí zmiešať zomleté kávové zrniečka so sprchovým gélom a na svete je dokonalá zmes, ktorá vyhladí a navyše spevní vašu pokožku.

Betakarotén

Tento provitamín je veľmi prospešný nielen pre pokožku ale aj celý imunitný systém, nakoľko sa v tráviacom ústrojenstve premieňa na vitamín A.

Do svojej každodennej stravy zaraďte viac zeleniny a ovocia, najmä tej žlto a červeno sfarbenej, ktorá obsahuje najviac karotenoidu, teda betakaroténu.  

Viac sa dozviete tu: Betakarotén. Povinná letná výbava

Opatrnosťou ku kráse

Veľmi dôležité je, aby ste sa opaľovali postupne a každým dňom predlžovali dobu strávenú na slnku. Lúče si vás nájdu aj pod slnečníkom. Nemusíte sa hneď škvariť a prevracať ako kura na grile. Odrážajú sa aj od vody či piesku. Nezabúdajte, že spáliť vás môže aj v tieni a to najdôležitejšie: vyhnite sa najnebezpečnejšiemu žiareniu medzi 11 a 15-tou hodinou! Spálená koža rozhodne nevedie k jej krásnemu a zdravému vzhľadu.

Čítajte: Ako schudnúť do plaviek? Poznáme účinné tipy!

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: BD, Info.sk, Prozeny.cz, ourvanity.com, zahr., Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
7 jedál, z ktorých najrýchlejšie starne mozog: Druhý bod vás prekvapí!

7 jedál, z ktorých najrýchlejšie starne mozog: Druhý bod vás prekvapí!

DNES - 15:24Zdravie

Príznaky starnutia mozgu, ako je mozgová hmla a zabúdanie, sa neraz spájajú s nevhodnou stravou. Ktoré jedlá k nim najviac prispievajú?

Bellova obrna: Na tieto príznaky si musíte dávať pozor

Bellova obrna: Na tieto príznaky si musíte dávať pozor

19:55 06.06.2023Zdravie

Ochrnutie svalov tváre nemusí súvisieť len s mŕtvicou.

Endometrióza: Ako zmierniť nepríjemné príznaky

Endometrióza: Ako zmierniť nepríjemné príznaky

18:48 05.06.2023Zdravie

Vďaka týmto tipom dokážete zmierniť príznaky endometriózy, ako sú bolesti a kŕče, ktoré vám znepríjemňujú každodenný život.

Lepší spánok i výkon v práci: Odhaľte tajomstvo hnedého šumu

Lepší spánok i výkon v práci: Odhaľte tajomstvo hnedého šumu

20:01 04.06.2023Zdravie

​O bielom šume počul už zrejme takmer každý. Ale hovorí vám niečo hnedý šum?