• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 16.8.2022Meniny má Leonard
21°Bratislava

Ako sa opáliť do hneda a zdravo?

  • 18:00 08.06.2014
  • BRATISLAVA
Ako sa opáliť do hneda a zdravo?

Poznáte to, tešíte sa z krásneho opálenia z dovolenky, no po pár týždňoch začne vaša pokožka blednúť a snedý nádych je preč. Spoznajte spôsoby, ako predĺžiť trvácnosť krásne hnedej pokožky a udržať si ju čo najdlhšie!

Slnečné žiarenie spôsobuje v lete vysušovanie kože. Výživu preto potrebuje nielen zvonku, ale i zvnútra. Základom je preto jej samotná predpríprava, a to ešte predtým, ako ju budeme slnku intenzívne vystavovať.

Hydratácia, hydratácia, hydratácia

Nezabúdajte sa natierať dostatočne vysokým ochranným faktorom už pol hodinu pred slnením a nevynechajte ani pery. Pre čo najdlhšie opálenie dbajte na to, aby ste kožu udržiavali dostatočne vláčnu a to pred, počas i po opaľovaní. Krémy s nápisom „po opaľovaní“ preto majú svoj význam a nie sú len marketingovým ťahom kozmetických značiek. Na noc sa natrite vysokohydratačným krémom či olejom.

Čítajte: Melón by sme mali jesť každý deň!

Nezabúdajte na tú najdôležitejšiu hydratáciu, a to v podobe pitia čistej vody či nesladených čajov. V lete je potrebné zvýšiť jej príjem na tri – štyri litre denne.

Peeling

Ak veríte tomu, že peeling zničí vaše opálenie, rýchlo na tento mýtus zabudnite! Práve naopak.

Jemný celotelový peeling odstráni odumreté kožné bunky a vytvorí tak vynikajúci základ pre bronzový vzhľad, a to nielen pred letnou sezónou. K dokonale hladkej a rovnomerne opálenej pokožke prispejete peelingovaním dvakrát, maximálne trikrát do týždňa.

Nemusíte pritom míňať peniaze na nákup ďalšej kozmetiky. Stačí zmiešať zomleté kávové zrniečka so sprchovým gélom a na svete je dokonalá zmes, ktorá vyhladí a navyše spevní vašu pokožku.

Betakarotén

Tento provitamín je veľmi prospešný nielen pre pokožku ale aj celý imunitný systém, nakoľko sa v tráviacom ústrojenstve premieňa na vitamín A.

Do svojej každodennej stravy zaraďte viac zeleniny a ovocia, najmä tej žlto a červeno sfarbenej, ktorá obsahuje najviac karotenoidu, teda betakaroténu.  

Viac sa dozviete tu: Betakarotén. Povinná letná výbava

Opatrnosťou ku kráse

Veľmi dôležité je, aby ste sa opaľovali postupne a každým dňom predlžovali dobu strávenú na slnku. Lúče si vás nájdu aj pod slnečníkom. Nemusíte sa hneď škvariť a prevracať ako kura na grile. Odrážajú sa aj od vody či piesku. Nezabúdajte, že spáliť vás môže aj v tieni a to najdôležitejšie: vyhnite sa najnebezpečnejšiemu žiareniu medzi 11 a 15-tou hodinou! Spálená koža rozhodne nevedie k jej krásnemu a zdravému vzhľadu.

Čítajte: Ako schudnúť do plaviek? Poznáme účinné tipy!

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: BD, Info.sk, Prozeny.cz, ourvanity.com, zahr., Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

VČERA - 14:28Zdravie

Opaľovacie krémy s chemickými filtrami nie sú vhodné pre deti do troch rokov. Upozorňuje na to dermatovenerologička z Národného onkologického ústavu Zuzana Zelenayová.

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

7:02 14.08.2022Zdravie

Na vyrovnanú hladinu cukru v krvi si musia dávať pozor nielen diabetici. Tieto chyby pri raňajkách ju dokážu vykoľajiť.

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

20:05 13.08.2022Zdravie

Kuchári a kuchárky, ale aj konzumenti, ktorí často prichádzajú do kontaktu s niektorými druhmi kuchynského riadu, u seba výrazne zvyšujú riziko vzniku rakoviny.

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

7:03 13.08.2022Zdravie

O negatívach spojených s konzumáciou alkoholu počul už každý. Prečo si teda stále klameme? Týchto 9 lží sa stále nevytratilo z povedomia verejnosti.

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

7:31 09.08.2022Zdravie

Denné opakovanie jednoduchej aktivity účinne redukuje riziko ochorení mozgu a spomaľuje jeho starnutie. Podľa mnohých vás dokonca ochráni pred demenciou.