Calvin Harris a Rita Ora sa rozišli, želá jej všetko dobré

Britská speváčka a škótsky producent a dídžej Calvin Harris sa rozišli. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter o tom informoval samotný Harris.
Dvadsaťtriročná Rita Sahatçiu Ora je rodáčkou z kosovskej Prištiny, odkiaľ sa však krátko po narodení s rodinou presťahovala do Londýna, kde vyrastala. Ako speváčka sa po prvý raz predstavila v roku 2007 v skladbe Awkward Craiga Davida.
V roku 2011 sa jej podarilo upútať v skladbe DJ-a Fresha s názvom Hot Right Now. Táto pieseň následne dobyla UK Chart, čím sa stala vôbec prvým drum'n'bassovým singlom, ktorému sa to podarilo. Na jednotke v britskom singlovom rebríčku bodovala aj so skladbami R.I.P. a How We Do (Party).
Obe piesne sú spolu so Shine Ya Light, Radioactive a Facemelt singlami z debutového albumu Ora, ktorý vyšiel v auguste 2012. Interpretka v súčasnosti pracuje na druhej štúdiovke, ktorá by sa mala dostať na pulty predajní v priebehu tohto roka.
Video: Rita Ora - I Will Never Let You Down
Adam Richard Wiles známy ako Calvin Harris debutoval v roku 2007 albumom I Created Disco. Po ňom nasledovali Ready for the Weekend (2009) a 18 Months (2012). Harris napísal a produkoval piesne pre speváčky ako napríklad Kylie Minogue, Sophie Ellis-Bextor, Cheryl Cole či Rihanna. Podľa časopisu Forbes sa v roku 2013 stal najlepšie plateným dídžejom.
Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Populárny herec a držiteľ štyroch Českých levov Oldřich Kaiser má 70 rokov
Ťažký týždeň referenta Kubrta, skúška z dejepisu a z priebehu Nežnej revolúcie, poučovanie pubertálneho chlapca – to sú scénky, ktoré vďaka dvojici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus doslova zľudoveli.

Saudek: Mám veľmi rád Slovensko, Slovenky sú najkrásnejšie na svete
Milovníci fotografií Jana Saudka zaplnili v utorok podvečer Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave, kde slávnostne otvorili výstavu Jan Saudek 90, prezentujúcej výber toho najlepšieho z celoživotnej tvorby umelca.

Začína sa piesňová súťaž Eurovízia, favoritom je Švédsko
Vo švajčiarskom Bazileji sa v utorok začne piesňová súťaž Eurovízia.

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade ponúka bohatý program
Bohatý program určený predovšetkým rodinám s deťmi ponúka sobotňajšie slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na Spišskom hrade.

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.