• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 24.5.2024Meniny má Ela
22°Bratislava

Radoslav Procházka nazval Igora Matoviča psychopatom

  • 16:43 03.06.2014
  • BRATISLAVA
Radoslav Procházka nazval Igora Matoviča psychopatom

,Detektor lži nie je púťová atrakcia. Ja nie som Matovičovo teliatko, ktoré si bude po jarmoku vodiť na retiazke,' vracia úder Procházka.

Zakladateľ Siete Radoslav Procházka sa až v pondelok dozvedel, že všetky peniaze na jeho predvolebnú kampaň nešli cez transparentný účet. Ako povedal v utorok novinárom v reakcii na predpoludňajšiu tlačovú besedu Igora Matoviča k financovaniu kampane, za to, že nešli všetky peniaze cez transparentný účet "dosť chalanov zhulákal".

Súvisiace:

Financovanie kampane Procházku je podozrivé, útočí Matovič

Matovič s daňami podvádzal tak ako Procházka, tvrdí Danko

Procházka chcel predvolebnú reklamu načierno, tvrdí Matovič

Matovič vraj posielal výhražné správy

Potom mu však došlo, že v skutočnosti by im mal byť vďačný, že deň pred voľbami, keď bola veľmi zložitá situácia, siahli na vlastné peniaze a nejakým spôsobom zakryli dlh. "Vynadal som im, že som to nevedel, lebo dostali pokyn odo mňa na začiatku, že máme si objednať len to, na čo budeme mať peniaze. Preto sa zrušili spoty, vývesky, obecné rozhlasy," uviedol s tým, že od jedného človeka (Matoviča – poznámka SITA) chodili výhražné sms správy.

Vyhrážal sa podľa Procházku tým, že zvolá tlačovú besedu, na ktorej oznámi, že sú podvodníci, ak faktúru neuhradí. "Chalani bez toho, aby som o tom vedel, to zaplatili."

"Najskôr som im vynadal, potom mi to bolo ľúto, pretože bez koruny sa nasadili v kampani. Cítim k Andrejovi Zmečekovi a Martinovi Dubécimu vďačnosť. Bol som chvíľu nasrdený, bola to cena za to, že sme nemali veľkého bohatého sponzora," vyhlásil Procházka. Podľa neho peniaze, ktoré dal Zmeček, zdedil. Boli to teda jeho osobné zdroje.

Procházka priznal nezrovnalosti vo financovaní

Procházka pripúšťa, že aj ďalšie peniaze mohli ísť mimo transparentného účtu. Novinárom odporučil, aby sa na to opýtali Dubéciho a Zmečeka. Myslí si však, že takéto peniaze už neboli. "Pokyn odo mňa bol jasný, ale nebol dodržaný," dodal s tým, že všetky dary, ktoré dostal, boli na výkaze pre ministerstvo financií. Procházka tvrdí, že aj dar Zmečeka je tam vykázaný v plnom rozsahu.

Rozdiel v tvrdeniach, podľa ktorých dal 20-tisíc eur a výkazom, na ktorom je napísané, že daroval 10-tisíc eur, vysvetlil tým, že na výkaze pre ministerstvo sú len dary za obdobie 15 dní pred voľbami. Procházka zároveň sľubuje, že financovanie Siete bude tiež v poriadku. "Budem sa pýtať novinárov, kedy do rovnakej hĺbky rozoberú všetkých tých, ktorí mali billboardy," povedal s tým, že jeho predvolebná kampaň stála vyše štvrť milióna eur.

Procházka tvrdí, že ako dodržal všetky sľuby, dodrží aj ten, že pôjde na detektor lži. "Po skončení tejto schôdze NR SR sa tomu začnem venovať. Najneskôr do týždňa od jej skončenia sa to dá zvládnuť," avizoval.

Detektor lži vraj nie je púťová atrakcia

Podľa neho je vecou testujúceho, ktorý má certifikát, čo sa spýta na detektore, aby zistil pravdivé odpovede na predmet skúmania. S Matovičom sa však na detektore dohodnúť nechce. "S psychopatom sa dohody uzatvárať nedajú. Detektor lži nie je púťová atrakcia. Ja nie som Matovičovo teliatko, ktoré si bude po jarmoku vodiť na retiazke. Verejný priestor nie je lunapark. Dal som sľub a v plnom rozsahu ho dodržím," vyhlásil.

Procházkove vyjadrenia celý čas počúval aj Matovič. "Máš jedinú šancu priznať, že si zlodej a podvodník. Takto máš šancu sa zachrániť. To, že som psychopat som sa dozvedel od človeka, ktorý je zlodej a podvodník," povedal Matovič následne novinárom. Ak novinári dotlačia Procházku na detektor, podľa Matoviča uvidia, aký bude výsledok.

Financovanie predvolebnej kampane Radoslava Procházku je podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča plné nezrovnalostí. VIAC SA DOČÍTATE TU.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nehoda s tragickým koncom: Vodič skolaboval za volantom

Nehoda s tragickým koncom: Vodič skolaboval za volantom

DNES - 16:23Domáce

Príčinu úmrtia preverí súdny znalec.

Mladý muž dostal epileptický záchvat, okoloidúci ho namiesto pomoci okradol

Mladý muž dostal epileptický záchvat, okoloidúci ho namiesto pomoci okradol

DNES - 15:31Domáce

Okoloidúci muž predstieral pomoc, no v skutočnosti okradol mladíka s epileptickým záchvatom.

Predsedníctvo Hlasu-SD odporúča zvoliť za predsedu strany Šutaja Eštoka

Predsedníctvo Hlasu-SD odporúča zvoliť za predsedu strany Šutaja Eštoka

DNES - 14:53Domáce

Predsedníctvo strany Hlas-SD jednomyseľne odporučilo snemu zvoliť za nového predsedu súčasného generálneho manažéra strany a ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka.

SHMÚ varuje pred prívalovými dažďami vo viacerých okresoch

SHMÚ varuje pred prívalovými dažďami vo viacerých okresoch

DNES - 14:24Domáce

Meteorológovia varujú pred prívalovými dažďami v Žilinskom kraji.

SNS navrhuje zaviesť tzv. právo na opravu aj nové pravidlá pre diskutérov

SNS navrhuje zaviesť tzv. právo na opravu aj nové pravidlá pre diskutérov

DNES - 14:21Domáce

SNS chce opätovne zaviesť inštitút práva na opravu, presadiť chce aj nové povinnosti pre prevádzkovateľov spravodajských portálov v súvislosti s diskutérmi.