• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 24.5.2024Meniny má Ela
21°Bratislava

Financovanie kampane Procházku je podozrivé, útočí Matovič

  • 12:36 03.06.2014
  • BRATISLAVA
Financovanie kampane Procházku je podozrivé, útočí Matovič

Šéf Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igor Matovič tvrdí, že peniaze od Procházku pre Region press nešli cez transparentný účet.

Financovanie predvolebnej kampane Radoslava Procházku je podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča plné nezrovnalostí. Ako povedal Matovič v utorok na tlačovej besede, Procházka opakovane všetkých klamal, keď tvrdil, že od októbra, odkedy mal zriadený transparentný účet, všetky dary a výdavky išli cez neho.

Súvisiace:

Matovič s daňami podvádzal tak ako Procházka, tvrdí Danko

Procházka chcel predvolebnú reklamu načierno, tvrdí Matovič

Matovič vie, kto mal na kampani zarobiť

Matovič v utorok upozornil, že Procházka za inzerciu vo vydavateľstve Region press zaplatil 6000 eur cez transparentný účet. Ostatok bol podľa Matoviča zaplatený v hotovosti, aby Procházka obišiel transparentný účet a nemusel dokladovať, odkiaľ peniaze zobral. "Aj po tomto vklade tvrdil, že všetky peniaze išli cez transparentný účet," dodal Matovič.

Matoviča zaujíma, že keď v tomto prípade sa stalo, že 6000 eur išlo cez transparentný účet a 11 200 eur išlo bokom mimo transparentného účtu vkladom na účet Region pressu, koľko bolo takých prípadov.

"Keď to tak bolo v tomto prípade, a takých platieb boli zrejme stovky, koľko je takých bočných platieb alebo platieb načierno? Tu je rozdiel medzi nákladmi, ktoré vykázali, a koľko kampaň stála," vyhlásil Matovič.

Podľa neho vklad v hotovosti na účet urobil 14. marca Andrej Zmeček. Ten však podľa neho v zozname darcov Procházku pôvodne nefiguroval.

"Je zaujímavé, že potom priznali, že Zmeček dal 10-tisíc eur, v pondelok priznali, že dal 20-tisíc eur. Nie je náhodou Zmeček kľúčový človek Procházkovej kampane? Tento človek zaplatil 11 200 eur keš, nikde to nefigurovalo na transparentnom účte," vyhlásil.

Matovič chce detektor cez nezávislú firmu

Matovič víta, že Procházka chce ísť na detektor lži. Podľa jeho informácií však hľadajú firmu, ktorá by im dala potvrdenie, že detektorom prešiel. "Vyzývam Radoslava Procházku, ak má úprimný záujem očistiť svoje meno a Slovensko od skorumpovaných zlodejov, nech nechá zorganizovanie detektora na nezávislú inštitúciu. Možno som šašo, ale nie blázon. Neexistuje detektor, cez ktorý by Procházka prešiel vo veciach, ktoré som povedal," povedal Matovič s tým, že možno sa nájde skorumpovaná firma, ktorá vystaví potvrdenie Procházkovi o tom, že prešiel detektorom.

Matovič je pripravený ísť na detektor aj sám. Otázky mu môžu zostaviť novinári. Podľa neho je však otázne, či by Procházka uznal výsledky takého preverovania, ak by sa na ňom nezúčastnil aj on. Matovič bude čakať na Procházku po hlasovaniach v NR SR vo vestibule, aby sa na detektore pred novinármi verejne dohodli. Oznámil, že ho bude čakať po hlasovaní v utorok pred obedom, aj večer a tiež ešte raz aj v stredu, teda celkovo trikrát. Po predpoludňajším hlasovaním Procházka neprišiel.

Padli aj silné slová na adresu Procházku

Matovič tvrdí, že sa mu obracal žalúdok, keď zbadal, že má pred sebou zlodeja a klamára, ktorý mu ponúkal, aby podviedol štát a on v televízii hovorí o očiste verejnej politike a étose. Procházku nazval vychcaným klientom, ktorý mu za inzerciu zaplatil po troch týždňoch, deň pred prvým kolom volieb, aj keď mu Procházka sľúbil, že to zaplatia na druhý deň. "Nechal sa doprosovať do večera pred prvým kolom volieb," uviedol Matovič.

Zakladateľ strany Sieť Radoslav Procházka ešte ako prezidentský kandidát chcel podľa Igora Matoviča v jeho novinách platiť svoju propagáciu v hotovosti, bez potvrdenia, teda načierno. VIAC SA DOČÍTATE TU.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nehoda s tragickým koncom: Vodič skolaboval za volantom

Nehoda s tragickým koncom: Vodič skolaboval za volantom

DNES - 16:23Domáce

Príčinu úmrtia preverí súdny znalec.

Mladý muž dostal epileptický záchvat, okoloidúci ho namiesto pomoci okradol

Mladý muž dostal epileptický záchvat, okoloidúci ho namiesto pomoci okradol

DNES - 15:31Domáce

Okoloidúci muž predstieral pomoc, no v skutočnosti okradol mladíka s epileptickým záchvatom.

Predsedníctvo Hlasu-SD odporúča zvoliť za predsedu strany Šutaja Eštoka

Predsedníctvo Hlasu-SD odporúča zvoliť za predsedu strany Šutaja Eštoka

DNES - 14:53Domáce

Predsedníctvo strany Hlas-SD jednomyseľne odporučilo snemu zvoliť za nového predsedu súčasného generálneho manažéra strany a ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka.

SHMÚ varuje pred prívalovými dažďami vo viacerých okresoch

SHMÚ varuje pred prívalovými dažďami vo viacerých okresoch

DNES - 14:24Domáce

Meteorológovia varujú pred prívalovými dažďami v Žilinskom kraji.

SNS navrhuje zaviesť tzv. právo na opravu aj nové pravidlá pre diskutérov

SNS navrhuje zaviesť tzv. právo na opravu aj nové pravidlá pre diskutérov

DNES - 14:21Domáce

SNS chce opätovne zaviesť inštitút práva na opravu, presadiť chce aj nové povinnosti pre prevádzkovateľov spravodajských portálov v súvislosti s diskutérmi.