• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 21.9.2020Meniny má Matúš
16°Bratislava

India obvinila Švajčiarku, že si za znásilnenie môže sama

  • 15:59 19.03.2013
  • NAÍ DILLÍ
India obvinila Švajčiarku, že si za znásilnenie môže sama

Indické úrady obvinili znásilnenú Švajčiarku, že si za sexuálny útok v lese v okrese Datia môže čiastočne sama.

Tridsaťdeväťročnú ženu spoločne s jej manželom prepadol šesťčlenný gang, ktorý muža priviazal k stromu a turistku pred jeho očami brutálne znásilnili. Nešťastnú dvojicu následne okradli.

Tamojší policajný hovorca Avneš Kumar Budholiya počas nedeľňajšej tlačovej konferencie povedal, že pár z Európy nesie čiastočnú vinu na znásilnení ženy a z okradnutia, pretože cestovali do rizikovej oblasti bez konzultácie s policajnými orgánmi.

"Nikto sa tam nezastaví! Prečo si vybrali práve toto miesto? Jednoducho boli v zlom čase na zlom mieste. Oni počas svojej cesty prešli okolo policajnej stanice. Tam sa mali zastaviť a opýtať, či môžu prespať," vyhlásil Budholiya.
100 mužov na 85 žien

Denník Times of India citoval podobný názor tamojšieho ministra štátu Madhjapradéš Umašankara Guptu.

"Znásilnenie Švajčiarky je nešťastná udalosť, ale cudzinci by mali o svojom pohybe informovať políciu, aby si vedeli zabezpečiť dostatočnú ochranu," uviedol Gupta.

Región, kde došlo k incidentu, má najvyššiu mieru spáchaných trestných činov na ženách. Demograficky tam pripadá na 100 mužov len 85 žien.

Súd v pondelok vzniesol obvinenia voči gangu násilníkov. Pár vo svojich výpovediach uvádza, že na ženu sa vrhlo sedem alebo osem mužov, v čase znásilnenia však bola tma a počtom páchateľov si preto nie je istý.

Hromadné znásilnenia sú v Indii ostro sledované od 16. decembra minulého roka, keď sa obeťou násilníkov stala 23-ročná študentka z Naí Dillí.

Žena pri útoku v autobuse utrpela vážne zranenia, ktorým nakoniec v nemocnici podľahla. Prípad pobúril indickú verejnosť, ktorá od vládnych orgánov požaduje lepšiu ochranu pred sexuálne motivovaným násilím.
Turistky majú v Indii strach

Tie si už počas pobytu v krajine dávajú pozor a dodržiavajú prísne pravidlá. Jednou z nich je aj 42-ročná dánska turistka Judith Jensenová. Pre agentúru AFP prezrádza, ako sa snaží v metropole Naí Dillí vyhnúť útokom "sexuálnych predátorov". Nenastupuje do taxíkov na ulici, odmieta bývať v tmavých, lacných hoteloch, po zotmení nevychádza von z izby.

Úrady pritom vynaložili milióny dolárov na kampaň "Neuveriteľná India," ktorá prilákala do krajiny minulý rok viac ako 6,6 milióna turistov. Pre mnohé cudzinky však výraz "neuveriteľná India" dostala po návšteve ázijského štátu úplne iný význam. Juhokórejská študentka nahlásila znásilnenie počas januárovej dovolenky v Naí Dillí, kde ju mal omámiť a zneužiť syn majiteľa hotela, v ktorom bývala.

Vo februári zase nahlásila znásilnenie Číňanka, ktorá v v hlavnom meste krajiny pracuje pre spoločnosť Gurgaon. Úradníci však celú situáciu zľahčujú, podľa nich dochádza k znásilneniam po celom svete, nielen v Indii. Na situáciu už reagovali aj veľvyslanectvá Švajčiarska, Veľkej Británie, či USA. Na svojich webových stránkach vydali zoznam pravidiel, ako sa ženy môžu vyhnúť znásilneniu počas pobytu v Indii.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Od pondelka sú v Maďarsku sprísnené podmienky nosenia rúšok

Od pondelka sú v Maďarsku sprísnené podmienky nosenia rúšok

DNES - 8:42Zahraničné

Od pondelka platia v Maďarsku podľa vládneho nariadenia prísnejšie podmienky nosenia rúšok. Základnou zmenou je, že rúško už nie je možné nahradiť zakrytím tváre šatkou či šálom.

Český minister zdravotníctva odstupuje z postu

Český minister zdravotníctva odstupuje z postu

DNES - 8:18Zahraničné

Český minister zdravotníctva sa vzdal funkcie.

India zaznamenala takmer 87.000 nových prípadov nákazy, napriek tomu otvoria Tádž Mahal

India zaznamenala takmer 87.000 nových prípadov nákazy, napriek tomu otvoria Tádž Mahal

DNES - 8:05Zahraničné

India zaznamenala za posledných 24 hodín takmer 87.000 nových prípadov nákazy koronavírusom a ďalších 1130 úmrtí, informovalo v pondelok ministerstvo zdravotníctva.

Hlavné ceny Emmy získali seriály Boj o moc a Schitt's Creek

Hlavné ceny Emmy získali seriály Boj o moc a Schitt's Creek

DNES - 6:39Zahraničné

Slávnostné odovzdávanie "televíznych Oscarov" prebehlo tentoraz virtuálne vzhľadom na koronavírusovú pandémiu.

Rusko kritizuje

Rusko kritizuje "nadbiehanie" šéfov diplomacií EÚ líderke bieloruskej opozície

DNES - 6:07Zahraničné

Bielorusko označilo účasť lídrov na raňajkách s Cichanovskou za „bezočivé zasahovanie do vnútorných záležitostí Bieloruskej republiky“. Toto stanovisko podporuje aj Rusko.