• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 24.5.2024Meniny má Ela
17°Bratislava

India obvinila Švajčiarku, že si za znásilnenie môže sama

  • 15:59 19.03.2013
  • NAÍ DILLÍ
India obvinila Švajčiarku, že si za znásilnenie môže sama

Indické úrady obvinili znásilnenú Švajčiarku, že si za sexuálny útok v lese v okrese Datia môže čiastočne sama.

Tridsaťdeväťročnú ženu spoločne s jej manželom prepadol šesťčlenný gang, ktorý muža priviazal k stromu a turistku pred jeho očami brutálne znásilnili. Nešťastnú dvojicu následne okradli.

Tamojší policajný hovorca Avneš Kumar Budholiya počas nedeľňajšej tlačovej konferencie povedal, že pár z Európy nesie čiastočnú vinu na znásilnení ženy a z okradnutia, pretože cestovali do rizikovej oblasti bez konzultácie s policajnými orgánmi.

"Nikto sa tam nezastaví! Prečo si vybrali práve toto miesto? Jednoducho boli v zlom čase na zlom mieste. Oni počas svojej cesty prešli okolo policajnej stanice. Tam sa mali zastaviť a opýtať, či môžu prespať," vyhlásil Budholiya.
100 mužov na 85 žien

Denník Times of India citoval podobný názor tamojšieho ministra štátu Madhjapradéš Umašankara Guptu.

"Znásilnenie Švajčiarky je nešťastná udalosť, ale cudzinci by mali o svojom pohybe informovať políciu, aby si vedeli zabezpečiť dostatočnú ochranu," uviedol Gupta.

Región, kde došlo k incidentu, má najvyššiu mieru spáchaných trestných činov na ženách. Demograficky tam pripadá na 100 mužov len 85 žien.

Súd v pondelok vzniesol obvinenia voči gangu násilníkov. Pár vo svojich výpovediach uvádza, že na ženu sa vrhlo sedem alebo osem mužov, v čase znásilnenia však bola tma a počtom páchateľov si preto nie je istý.

Hromadné znásilnenia sú v Indii ostro sledované od 16. decembra minulého roka, keď sa obeťou násilníkov stala 23-ročná študentka z Naí Dillí.

Žena pri útoku v autobuse utrpela vážne zranenia, ktorým nakoniec v nemocnici podľahla. Prípad pobúril indickú verejnosť, ktorá od vládnych orgánov požaduje lepšiu ochranu pred sexuálne motivovaným násilím.
Turistky majú v Indii strach

Tie si už počas pobytu v krajine dávajú pozor a dodržiavajú prísne pravidlá. Jednou z nich je aj 42-ročná dánska turistka Judith Jensenová. Pre agentúru AFP prezrádza, ako sa snaží v metropole Naí Dillí vyhnúť útokom "sexuálnych predátorov". Nenastupuje do taxíkov na ulici, odmieta bývať v tmavých, lacných hoteloch, po zotmení nevychádza von z izby.

Úrady pritom vynaložili milióny dolárov na kampaň "Neuveriteľná India," ktorá prilákala do krajiny minulý rok viac ako 6,6 milióna turistov. Pre mnohé cudzinky však výraz "neuveriteľná India" dostala po návšteve ázijského štátu úplne iný význam. Juhokórejská študentka nahlásila znásilnenie počas januárovej dovolenky v Naí Dillí, kde ju mal omámiť a zneužiť syn majiteľa hotela, v ktorom bývala.

Vo februári zase nahlásila znásilnenie Číňanka, ktorá v v hlavnom meste krajiny pracuje pre spoločnosť Gurgaon. Úradníci však celú situáciu zľahčujú, podľa nich dochádza k znásilneniam po celom svete, nielen v Indii. Na situáciu už reagovali aj veľvyslanectvá Švajčiarska, Veľkej Británie, či USA. Na svojich webových stránkach vydali zoznam pravidiel, ako sa ženy môžu vyhnúť znásilneniu počas pobytu v Indii.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Petr Pavel mal nehodu na motorke

Petr Pavel mal nehodu na motorke

VČERA - 20:31Zahraničné

Český prezident sa zranil pri jazde na motocykli.

Orbán: Sme spojení s tajnou službou SR, máme informácie o atentáte na Fica

Orbán: Sme spojení s tajnou službou SR, máme informácie o atentáte na Fica

VČERA - 19:23Zahraničné

Maďarské tajné služby sú v neustálom kontakte so slovenskými tajnými službami, ako aj so službami iných krajín, napríklad v rámci siete európskych krajín či členských krajín NATO.

Slovenskí hokejisti končia na majstrovstvách sveta, Slováci podľahli Kanade

Slovenskí hokejisti končia na majstrovstvách sveta, Slováci podľahli Kanade

VČERA - 18:52Zahraničné

Slováci podľahli Kanade vo štvrťfinále majstrovstvách sveta v hokeji.

Putin podpísal dekrét umožňujúci zhabanie amerického majetku

Putin podpísal dekrét umožňujúci zhabanie amerického majetku

VČERA - 17:58Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin podpísal vo štvrtok výnos, ktorý umožní v Rusku zhabanie majetku patriaceho Spojeným štátom, ich občanom a firmám.

Identita a demokracia rozhodla o vylúčení AfD z frakcie

Identita a demokracia rozhodla o vylúčení AfD z frakcie

VČERA - 17:09Zahraničné

Krajne pravicová politická skupina Identita a demokracia v Európskom parlamente vo štvrtok rozhodla o vylúčení politickej strany Alternatíva pre Nemecko zo svojich radov.