• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 11.5.2025Meniny má Blažena
10°Bratislava

Univerzita Komenského opäť udeľovala Cenu Daniela Tupého

  • 17:22 12.05.2014
  • BRATISLAVA
Univerzita Komenského opäť udeľovala Cenu Daniela Tupého

Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave aj tento rok udelila Cenu Daniela Tupého.

Do štvrtého ročníka súťaže sa mohli zapojiť študenti s teoretickými i praktickými prácami, ktoré by podporili myšlienku boja proti prejavom násilia, xenofóbie, rasizmu, nacizmu, netolerancie a ďalších nehumánnych prejavov v slovenskom i medzinárodnom kontexte. V priestoroch filozofickej fakulty sa dnes uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže.

Prvé miesto získala práca o znevýhodnení žien

Do súťaže o Cenu Daniela Tupého prihlásili študenti sedem prác z viacerých študijných programov. Prvé miesto získala študentka Zuzana Huráková s prácou na tému Znevýhodnené postavenie žien na trhu práce ako dôsledok rodovej nerovnosti spoločnosti (katedra sociológie), druhé miesto získal študent Andrej Šteffek s témou Čítanie pod zažatou Lampou Dušana Kužela (katedra slovenskej literatúry a literárnej vedy).

Na treťom mieste sa umiestnili dve práce. Práca študentky Andrey Geršiovej s témou Boj proti démonom sa vyjadruje k problému subjektivity a interaktivity so svetom (katedra filozofie a dejín filozofie.

Ocenená bola aj reportáž o netolerantnosti

Druhou je praktická práca - video študentiek Zuzany Serdelovej a Zuzany Vankovej na tému S problémami bez problémov, pričom ide o publicistickú reportáž o netolerantnosti v akademickom prostredí (katedra žurnalistiky). Agentúru SITA informovala členka komisie Ceny Daniela Tupého Eva Bachletová.

Filozofická fakulta UK si súťažou každoročne pripomína pamiatku tragicky zosnulého Daniela Tupého, študenta katedry filozofie a dejín filozofie. Daniel Tupý bol 4. novembra 2005 zavraždený vo veku 21 rokov a jeho násilná smrť nebola doposiaľ objasnená.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nové toalety pri Chate pod Rysmi začnú stavať v júni

Nové toalety pri Chate pod Rysmi začnú stavať v júni

VČERA - 19:03Domáce

Turistický klub Hikemates získal stavebné povolenie na výstavbu kompostovacích toaliet pri Chate pod Rysmi.

STVR: Rada v pondelok vypočuje kandidátov na generálneho riaditeľa

STVR: Rada v pondelok vypočuje kandidátov na generálneho riaditeľa

VČERA - 18:27Domáce

V pondelok (12. 5.) predpoludním o 10.00 h sa začne vypočutie kandidátov na generálneho riaditeľa STVR.

 Nehoda štvorkolky si vyžiadala život 34-ročného muža

Nehoda štvorkolky si vyžiadala život 34-ročného muža

VČERA - 17:44Domáce

Dopravná nehoda štvorkolky, ku ktorej došlo v sobotu popoludní v obci Papín v okrese Humenné, si vyžiadala život muža.

Šimečka: Všetci dôležití európski lídri sú v Kyjeve, R. Fico v Moskve

Šimečka: Všetci dôležití európski lídri sú v Kyjeve, R. Fico v Moskve

VČERA - 15:28Domáce

Kým je predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) v Moskve, všetci dôležití európski lídri sa zúčastňujú na stretnutí v Kyjeve.

Drucker: Cesta premiéra do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer ako SR

Drucker: Cesta premiéra do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer ako SR

VČERA - 14:41Domáce

Cesta predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer-SD ako v záujme Slovenska.