• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 16.5.2025Meniny má Svetozár
Bratislava

Viva Musica! ponúkne aj Korben Dallas Symphony

  • 14:25 17.04.2014
  • BRATISLAVA
Viva Musica! ponúkne aj Korben Dallas Symphony

Organizátori bratislavského festivalu Viva Musica! zverejnili mená ďalších potvrdených účinkujúcich. Na podujatí vystúpia aj Korben Dallas Symphony a Xavier Sabata.

Návštevníci a návštevníčky sa môžu tiež tešiť na projekciu snímky Upír Nosferatu (1922) v sprievode autorskej hudby slovenského skladateľa Vladislava "Slnka" Šarišského. Dielo uvedú 27. júna v Starej Tržnici.


Na rovnakom mieste avšak o deň skôr bude koncertovať slovenská formácia Korben Dallas, ktorá predstaví to najlepšie z tvorby v aranžmánoch Slava Solovica a to spolu s 30-členným orchestrom pod taktovkou Braňa Kostku. Trio vedené spevákom Jurajom Benetinom má na konte niekoľko cien, albumy Pekné cesty (2011) a Karnevalová vrana (2013) a hity Otec, Zlatý jeleň a Beh.

Španielsky kontratenorista Xavier Sabata v projekte Händel: Bad Guys odhalí svet záporných postáv z diel Georga Friedricha Händela. Rodák z Barcelony vystúpi 25. júna v Starej Tržnici so súborom Il pomo d'oro pod vedením huslistu a dirigenta Riccarda Minasiho.


Festival Viva Musica!, ktorý tento rok oslávi 10. výročie, sa bude konať 21. až 28. júna. Okrem Starej tržnice ponúkne program aj na Hlavnom námestí a na Západnej terase Bratislavského hradu. Na poslednom menovanom mieste sa 28. júna stretnú Adriana Kučerová, Jana Kurucová, Miroslav Dvorský, Dalibor Jenis a Štefan Kocán, ktorí v sprievode Orchestra Viva Musica! pod taktovkou Martina Leginusa, predstavia operné skladby autorov ako Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini alebo Gioacchino Rossini.

Informácie pochádzajú od PR manažérky festivalu Barbory Drahovskej a z archívu agentúry SITA.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Populárny herec a držiteľ štyroch Českých levov Oldřich Kaiser má 70 rokov

Populárny herec a držiteľ štyroch Českých levov Oldřich Kaiser má 70 rokov

DNES - 5:37Kultúra

Ťažký týždeň referenta Kubrta, skúška z dejepisu a z priebehu Nežnej revolúcie, poučovanie pubertálneho chlapca – to sú scénky, ktoré vďaka dvojici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus doslova zľudoveli.

Saudek: Mám veľmi rád Slovensko, Slovenky sú najkrásnejšie na svete

Saudek: Mám veľmi rád Slovensko, Slovenky sú najkrásnejšie na svete

21:45 13.05.2025Kultúra

Milovníci fotografií Jana Saudka zaplnili v utorok podvečer Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave, kde slávnostne otvorili výstavu Jan Saudek 90, prezentujúcej výber toho najlepšieho z celoživotnej tvorby umelca.

Začína sa piesňová súťaž Eurovízia, favoritom je Švédsko

Začína sa piesňová súťaž Eurovízia, favoritom je Švédsko

14:20 12.05.2025Kultúra

Vo švajčiarskom Bazileji sa v utorok začne piesňová súťaž Eurovízia.

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade ponúka bohatý program

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade ponúka bohatý program

13:17 10.05.2025Kultúra

Bohatý program určený predovšetkým rodinám s deťmi ponúka sobotňajšie slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na Spišskom hrade.

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej

17:20 27.04.2025Kultúra

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.