Legendárny film Pretty Woman ožije na Broadwayi ako muzikál

Muzikál inšpirovaný snímkou Pretty Woman (1990) režiséra Garryho Marshalla mieri na Broadway. Informovali o tom americký týždenník The Hollywood Reporter i denník The New York Post.
Nakoniec však od projektu upustili. Tentoraz sa produkcie ujíma Paula Wagner, ktorá sa počas tohto týždňa stretla v New Yorku s Marshallom, viacerými skladateľmi, textármi a inými režisérmi, aby tak spolu prediskutovali detaily vzniku divadelnej adaptácie snímky Pretty Woman.
)
Scenáristom by mal tentoraz byť J.F. Lawton, ktorý napísal aj scenár filmu. Mená skladateľov a textárov, ktorí budú na projekte spolupracovať, zatiaľ nie sú známe.
Snímka Pretty Woman zachytáva príbeh prostitútky Vivian, ktorá sa náhodnou zoznámi s krásnym, osamelým a trochu tajomným milionárom Edwardom Lewisom. Ten jej navrhne, aby mu robila spoločnosť počas celého týždňa, kedy ho bude sprevádzať na rôznych dôležitých podujatiach.
Postupne sa tak začne premena ľahkej ženy na dámu. Vivien sa do Edwarda zaľúbi, on by si ju však chcel udržiavať iba ako milenku. Bývalá prostitútka sa preto rozhodne od neho odísť. Milionár si však uvedomí, že bola chyba nechať ju ísť. V bielom Rolls-Royce, s kyticou a dáždnikom miesto meča ju nakoniec odprosí a požiada o ruku.
Informácie pochádzajú z webstránok www.hollywoodreporter.com a www.nypost.com.

Saudek: Mám veľmi rád Slovensko, Slovenky sú najkrásnejšie na svete
Milovníci fotografií Jana Saudka zaplnili v utorok podvečer Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave, kde slávnostne otvorili výstavu Jan Saudek 90, prezentujúcej výber toho najlepšieho z celoživotnej tvorby umelca.

Začína sa piesňová súťaž Eurovízia, favoritom je Švédsko
Vo švajčiarskom Bazileji sa v utorok začne piesňová súťaž Eurovízia.

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade ponúka bohatý program
Bohatý program určený predovšetkým rodinám s deťmi ponúka sobotňajšie slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na Spišskom hrade.

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok
Slávnostným sprievodom Oravským Podzámkom a ďalším kultúrnym programom na Oravskom hrade budú v nedeľu pokračovať Thurzove slávnosti.