• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 28.2.2024Meniny má Zlatica
14°Bratislava

Ruský poslanec naznačil, že Rusko vyslalo vojakov na Krym

  • 6:45 13.03.2014
  • MOSKVA
Ruský poslanec naznačil, že Rusko vyslalo vojakov na Krym

Leonid Sluckij, ktorý vedie výbor Štátnej dumy pre vzťahy s ruskými krajanmi v zahraničí, dodal, že "nebude žiadna vojna".

Konvoj vojenských vozidiel sa presúva na ceste z krymského Sevastopolu do Simferopolu 10. marca 2014.

Popredný ruský poslanec v stredu jasne naznačil, že Moskva vyslala vojakov na ukrajinský Krym, aby ho chránila proti "ozbrojenej agresii" počas referenda o tom, či sa má región pripojiť k Rusku.

Vyjadrenie poslanca Leonida Sluckého sa zdá byť v rozpore s tvrdeniami ruských činiteľov, že ozbrojení muži, ktorí ovládli vojenské zariadenia na celom Kryme, sú miestnymi "sebaobrannými" silami, uviedla agentúra Reuters.

"Sú tam nejaké vojenské jednotky, ktoré zastávajú pozície pre prípad ozbrojenej agresie, ozbrojenej expanzie z Kyjeva... Nie je to veľká vojenská operácia," povedal Sluckij pre rádio Echo Moskvy.

Sluckij priamo neodpovedal na otázku, či jeho slová znamenajú, že na Kryme prebieha operácia ruskej armády menšieho rozsahu. Vyhlásil však, že existuje možnosť, že "jednotky banditov" by mohli útočiť na východe Ukrajiny a na Kryme.

"Z tohto dôvodu, v tomto prípade, áno, nejaké vojenské jednotky zastávajú pozície... pretože takýto vpád, najmä v čase, keď prebieha referendum a bezprostredne po ňom, je veľmi pravdepodobný,"citoval ho Reuters.

Sluckij, ktorý vedie výbor Štátnej dumy pre vzťahy s ruskými krajanmi v zahraničí, dodal, že "nebude žiadna vojna". Naznačil však, že potreba ochraňovať ľudí je podľa neho dôležitejšia než postoje "v úvodzovkách expertov, ktorí sú ďaleko od zóny konfliktu" a ktorí hovoria, že terajšia situácia sa vymyká právnym normám.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Podnestersko požiadalo Rusko o

Podnestersko požiadalo Rusko o "ochranu"

DNES - 14:49Zahraničné

Moldavský separatistický región Podnestersko požiadal v stredu Rusko o "ochranu".

Pápeža Františka po generálnej audiencii vyšetrili v nemocnici

Pápeža Františka po generálnej audiencii vyšetrili v nemocnici

DNES - 14:22Zahraničné

Pápeža Františka previezli v stredu po pravidelnej generálnej audiencii vo Vatikáne na lekárske vyšetrenie do Gemelliho nemocnice v Ríme.

Navaľná v pléne EP: Putin musí zaplatiť za to, čo urobil Rusku

Navaľná v pléne EP: Putin musí zaplatiť za to, čo urobil Rusku

DNES - 12:58Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin musí zaplatiť za to, čo urobil Rusku a susednej Ukrajine a aj za "vraždu" opozičného politika Alexeja Navaľného.

Von der Leyenová navrhuje využiť zmrazené ruské zisky pre ukrajinskú armádu

Von der Leyenová navrhuje využiť zmrazené ruské zisky pre ukrajinskú armádu

DNES - 12:29Zahraničné

Predsedníčka Európskej komisie uviedla, že Európska únia by mala zvážiť možnosť využiť zisky zo zmrazených ruských aktív na nákup vojenských zásob pre Ukrajinu.

Navaľného pohreb bude v piatok v moskovskom chráme

Navaľného pohreb bude v piatok v moskovskom chráme

DNES - 11:30Zahraničné

Pohreb ruského opozičného politika Alexeja Navaľného sa uskutoční v piatok popoludní v bohorodičnom Chráme ikony Utíš môj smútok v moskovskom rajóne Maryno.