Napätie narastá, vo Venezuele protestujú stovky študentov

Venezuelské bezpečnostné sily vo štvrtok použili slzotvorný plyn proti niekoľkým stovkám študentov, ktorí sa v uliciach Caracasu dožadovali prepustenia kolegov zadržaných pri nepokojoch počas uplynulých dvoch týždňov. Informuje o tom britská stanica BBC, podľa ktorej sa medzitým v inej časti venezuelskej metropoly konal veľký provládny pochod.
Venezuela, ktorá disponuje najväčšími zásobami ropy na svete, je hlboko polarizovaná, čo sa prejavilo v minuloročných prezidentských voľbách vyhlásených po úmrtí prezidenta Huga Cháveza. Socialista Maduro ako Chávezov nástupca vtedy porazil Caprilesa len s tesným náskokom a politický rozkol sa odvtedy ešte viac prehĺbil v dôsledku oslabovania ekonomiky krajiny.

Komisár pre deti vyzýva poslancov na politickú kultúru i zodpovednosť
Komisár pre deti Jozef Mikloško a Predsedníctvo Parlamentu detí a mládeže pri Úrade komisára pre deti vyzývajú poslancov Národnej rady SR na zachovanie politickej kultúry, rešpektu a zodpovednosti.

Polícia pátra po 19-ročnom mladíkovi, naposledy mal telefonovať z Istanbulu
Mladík je nezvestný už vyše dvoch týždňov.

Šutaj Eštok: Ministerstvo vnútra nebude robiť pomstu ani politické objednávky
Ministerstvo vnútra SR nebude robiť ani pomstu, ani politické objednávky. Vyhlásil to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Zomrel bývalý poslanec parlamentu a dlhoročný člen Smeru
Politici vyjadrili úprimnú sústrasť rodine a pozostalým bývalého poslanca.

Premiér apeluje na rýchlejšie odhaľovanie zločinov z rokov 2020 až 2023
Predseda vlády SR Robert Fico chce zosilňovať tlak na ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka.
















