• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 24.5.2024Meniny má Ela
17°Bratislava

Vražda kickboxera, na súde spochybnili dôvod Tóthovej smrti

  • 15:06 19.02.2014
  • KOŠICE
Vražda kickboxera, na súde spochybnili dôvod Tóthovej smrti

Na pojednávaní vystúpila aj znalkyňa z odboru psychológie, ktorá vypracovala psychologický posudok hlavného obžalovaného Jána Č. Jej posudok bol diametrálne odlišný od toho, ktorý vypracoval iný súdny znalec.

Pojednávanie v trestnej veci zabitia známeho kickboxera Ladislava Tótha, prezývaného Doky, pokračovalo v stredu na Okresnom súde Košice-okolie. Trestný senát v strede pokračoval výsluchom súdneho znalca z odboru patológie a súdneho lekárstva. Obracali sa na neho predovšetkým advokáti obžalovaných. Ich cieľom bolo zistiť, či zranenia hlavy a opuch mozgu nemohli vzniknúť iným spôsobom, ako útokom obžalovaných.

Možnosť, že by zranenia mohli vzniknúť iným spôsobom znalec vylúčil s tým, že pitva preukázala, že k zraneniam došlo tupým predmetom, pričom útoky na hlavu boli intenzívne a opakované. Na otázku advokátov, ako je možné, že Doky prešiel ešte asi 900 metrov, znalec uviedol, že je to možné, pretože krvácanie a opuch mozgu sa vyvíjajú postupne v istom časovom období a ich fyziologické symptómy sa neprejavia okamžite, ale neskôr.

Súvisiace:

Pojednávanie s obžalovanými z vraždy kickboxera odložili

Obžalovaní zo zabitia kickboxera Tótha sa cítia nevinní

Pre tragickú smrť odložili Slovenký pohár v kickboxe

Prišla aj psychologička

Na pojednávaní v stredu vystúpila aj znalkyňa z odboru psychológie, ktorá na základe objednávky advokáta vypracovala psychologický posudok hlavného obžalovaného Jána Č. Jej posudok bol diametrálne odlišný od posudku, ktorý vypracoval iný súdny znalec a bol prednesený na januárovom pojednávaní.

Kým znalec v prvom posudku označil Jána Č. za akcentovanú osobnosť s prevahou psychopatických a asociálnych čŕt, pričom vykazuje absenciu vyšších citov a empatických schopností, ako aj tendenciu egoistického uspokojovania vlastných potrieb a odstraňovania prekážok pri ich dosahovaní, autorka stredajšieho posudku tvrdila pravý opak.

Podľa jej zistení, Ján Č. je silná osobnosť a nie je ľahko ovplyvniteľná. Je kamarátsky, asertívny. "Netrpí nejakými psychopatologickými symptómami. U obžalovaného nebola zistená akcentovaná osobnosť, ani tendencia k agresívnym reakciám. Obžalovaný je bez psychopatických a sociopatických prejavov," tvrdí v posudku znalkyňa. Podľa jej vyjadrenia obžalovaný Ján Č. nemal v úmysle nikoho zabiť a jeho motívom nebola ani pomsta.

Davová psychóza pri bitke

Na otázku prokurátora, čo bolo teda motívom konania Ján Č., znalkyňa uviedla, že davová psychóza pri hromadnej bitke. Prokurátor spochybnil posudok znalkyne. Na znalkyňu sa obrátila aj predsedníčka senátu. Keď prečítala viacero svedeckých výpovedí opisujúcich ako Ján Č. bil a kopal Ladislava Tótha, sa pýtala, či ich znalkyňa zohľadnila vo svojom posudku na Jána Č. Znalkyňa odvetila, že spis čítala ešte pred vyšetrením a k záverom o jeho osobnosti dospela na základe diagnostických postupov.

Po prečítaní ďalších listinných dôkazov predsedníčka senátu odročila pojednávanie na 12. marca s tým, že opätovne ešte predvolá svedkyňu, vypočutie ktorej žiadala obhajoba. Ešte sa opýtala prokurátora, či nežiada vypracovať tretí kontrolný posudok osobnosti Jána Č., prokurátor to nežiadal. Súčasne upozornila, aby si prokurátor i obhajcovia pripravili záverečné reči.

Viacnásobný majster Slovenska v kickboxe Ladislav Tóth, prezývaný Doky, zomrel po tom, ako ho 8. apríla 2012 surovo dobili počas diskotéky v obci Zádiel v okrese Košice-okolie. Zranenia utrpel aj jeho brat Štefan. V prípade sú zo zabitia formou spolupáchateľstva obžalovaní okrem Jána Č. (1982) aj Elemír B.(1989) a Patrik F. (1984), pričom im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Ďalší mladík Martin F. (1991) je obžalovaný z ublíženia na zdraví a hrozí mu trest odňatia slobody na šesť mesiacov až dva roky.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Polícia vyhlásila mimoriadne pátranie po nezvestnej Zdenke

Polícia vyhlásila mimoriadne pátranie po nezvestnej Zdenke

VČERA - 22:19Domáce

Polícia žiada verejnosť o pomoc.

Andrej Danko vystúpil na demonštrácii v Prahe, ktorú organizoval Tomio Okamura

Andrej Danko vystúpil na demonštrácii v Prahe, ktorú organizoval Tomio Okamura

VČERA - 21:59Domáce

Líder SNS Andrej Danko vo štvrtok vystúpil na demonštrácii v Prahe, ktorú zvolal predseda českej strany SPD Tomio Okamura.

SHMÚ vydal výstrahu pre celé Slovensko, počasie môže ohroziť zdravie

SHMÚ vydal výstrahu pre celé Slovensko, počasie môže ohroziť zdravie

VČERA - 20:52Domáce

Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informoval na webe.

V rodinnom dome našli mŕtveho chlapca, podľa polície smrť mohla spôsobiť neznáma látka

V rodinnom dome našli mŕtveho chlapca, podľa polície smrť mohla spôsobiť neznáma látka

VČERA - 14:56Domáce

Polícia vyšetruje úmrtie mladistvej osoby, začala trestné stíhanie.

ÚVZ a SHMÚ varujú pred búrkami: Ľudia by sa nemali zdržiavať na otvorenom priestranstve

ÚVZ a SHMÚ varujú pred búrkami: Ľudia by sa nemali zdržiavať na otvorenom priestranstve

VČERA - 14:26Domáce

Pri búrkach by sa ľudia nemali zdržiavať na otvorenom priestranstve či pri otvorených lokalitách vodných plôch a ich blízkom okolí.