Peter Cmorik má nový singel Ako láva

Slovenský spevák Peter Cmorik má nový singel s názvom Ako láva. Pieseň, ktorá pochádza z ostatného albumu ...o Tebe (2013), napísala jeho kolegyňa Jana Kirschner. "Ďakujem Janke Kirschner za túto pesničku. Je naozaj krásna. Janka dohliadala na konečnú úpravu piesne a dúfam, že je s ňou spokojná tak ako ja a že zanechá v poslucháčoch dobrý dojem z počúvania," uviedol Cmorik.
Peter Cmorik po prvý raz zaujal verejnosť v roku 2006 v rámci účinkovania v druhej sezóne súťaže Slovensko hľadá SuperStar, ktorú napokon aj vyhral. V rovnakom roku vydal aj debutový album Nádherný deň.
Na konte má tiež štúdiovky Žijem ako viem (2007) a Jedno si želám (2009). Niekoľkonásobný držiteľ Zlatého slávika v kategórii spevák roka účinkuje tiež v muzikáloch. V súčasnosti sa pripravuje na úlohu Matúša Čáka Trenčianskeho v rovnomennom muzikáli, ktorý bude mať premiéru 28. februára v košickom divadle Cassia.
Informácie pochádzajú od Rada Meššu zo spoločnosti Pro:messa a z archívu agentúry SITA.
Termíny turné:
1. marca - Nitra
5. marca - Banská Bystrica
6. marca - Veľký Krtíš
7. marca - Trenčín
8. marca - Martin
7. apríla - Prievidza
8. apríla - Bratislava
9. apríla - Lučenec
10. apríla - Košice
11. apríla - Bardejov
12. apríla - Michalovce

Saudek: Mám veľmi rád Slovensko, Slovenky sú najkrásnejšie na svete
Milovníci fotografií Jana Saudka zaplnili v utorok podvečer Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave, kde slávnostne otvorili výstavu Jan Saudek 90, prezentujúcej výber toho najlepšieho z celoživotnej tvorby umelca.

Začína sa piesňová súťaž Eurovízia, favoritom je Švédsko
Vo švajčiarskom Bazileji sa v utorok začne piesňová súťaž Eurovízia.

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade ponúka bohatý program
Bohatý program určený predovšetkým rodinám s deťmi ponúka sobotňajšie slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na Spišskom hrade.

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok
Slávnostným sprievodom Oravským Podzámkom a ďalším kultúrnym programom na Oravskom hrade budú v nedeľu pokračovať Thurzove slávnosti.