• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 5.6.2025Meniny má Laura
25°Bratislava

Na R2 došlo k tragickej dopravnej nehode

  • 14:53 03.06.2025
  • Bánovce nad Bebravou
Na R2 došlo k tragickej dopravnej nehode

Obchvat zostal pre nehodu neprejazdný.

Aktualizované o 18:54

Zrážku dvoch osobných áut v utorok popoludní na obchvate Bánoviec nad Bebravou neprežil 74-ročný vodič, 42-ročný vodič sa zranil. Okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje, začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Sedemdesiatštyriročný vodič Kia Ceed jazdiaci v smere od Prievidze na Trenčín z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa zrazil s vozidlom Toyota,“ opísali policajti.

Pri zrážke vozidiel podľa nich utrpel 74-ročný muž zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič Toyoty utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho lekárske ošetrenie.

U 42-ročného vodiča vykonala polícia dychovú skúšku, ktorá skončila s negatívnym výsledkom merania. U 74-ročného muža nariadili súdnolekársku pitvu, pri ktorej sa bude zisťovať aj prítomnosť alkoholu, prípadne iných návykových látok,“ doplnila polícia.

Rýchlostná cesta R2 bola z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody neprejazdná viac ako tri hodiny. Na miesto prizvali aj znalca z odboru cestnej dopravy.

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou v súvislosti s touto udalosťou začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Okolnosti, miera zavinenia a príčina dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala polícia.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
PS má k prevozu busty viacero otázok, hovorí o porušení pravidiel

PS má k prevozu busty viacero otázok, hovorí o porušení pravidiel

DNES - 11:13Domáce

Opozičné hnutie PS si myslí, že pri prevoze busty Cecílie Gonzagovej sa porušilo množstvo zákonov, predpisov a pravidiel.

Pozor, pre časť Slovenska platia výstrahy!

Pozor, pre časť Slovenska platia výstrahy!

DNES - 8:05Domáce

V poobedňajších hodinách platia výstrahy. Ktorej časti Slovenska sa dotknú?

Šimkovičová potvrdila, že busta z Levoče je v bezpečí, chcú zistiť jej hodnotu

Šimkovičová potvrdila, že busta z Levoče je v bezpečí, chcú zistiť jej hodnotu

VČERA - 18:13Domáce

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) v stredu na Spiši ubezpečila, že vzácna mramorová busta zobrazujúca Cecíliu Gonzaga je v bezpečí.

Hnutie Slovensko vníma nevyhlásenie referenda ako usvedčenie Fica z klamstva

Hnutie Slovensko vníma nevyhlásenie referenda ako usvedčenie Fica z klamstva

VČERA - 17:19Domáce

Opozičné hnutie Slovensko vníma nevyhlásenie referenda o neuplatňovaní sankcií voči Rusku ako usvedčenie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) z klamstva.

SHO: Prezident nevyhlásením referenda o sankciách voči Rusku porušuje ústavu

SHO: Prezident nevyhlásením referenda o sankciách voči Rusku porušuje ústavu

VČERA - 17:09Domáce

Predstavitelia Slovenského hnutia obrody (SHO) sú presvedčení, že prezident SR Peter Pellegrini porušil ústavu, keď odmietol vypísať referendum o zrušení sankcií voči Ruskej federácii.