Envirorezort prispeje obciam na likvidáciu čiernych skládok

Prostredníctvom programu obnovy dediny so zameraním „Zelená dedina“, ktorý do budúcna pripravuje ministerstvo životného prostredia (MŽP), budú môcť obce a mestá odstrániť aj miestnu „čiernu“ skládku. Povedal to pre agentúru SITA minister životného prostredia Peter Žiga.
Niekedy však peniaze na odstraňovanie nelegálnych skládok chýbajú, preto sa bude envirorezort snažiť nájsť priestor na to, aby sa mestá a obce vedeli uchádzať o peniaze z Environmentálneho fondu. Skládku budú vďaka tomu môcť odstrániť napríklad aj prostredníctvom verejnoprospešných prác. "My by sme im v tomto prípade preplatili napríklad kontajnery, odvoz smetí či poplatok za skládku," priblížil pre agentúru SITA.
Na Slovensku však sú aj obce, ktorých sa problém čiernych skládok netýka, pretože sa o svoju dedinu starajú. Tým pádom by boli podľa Petra Žigu ochudobnené. "Práve preto dáme aj týmto obciam priestor na to, aby vysadili stromy alebo novú zeleň prostredníctvom grantu," doplnil.

Obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone predĺžili väzbu
Ivovi P., obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone, predĺžil Mestský súd Bratislava I 7. mája väzbu o štyri mesiace, teda do 8. októbra.

PS: Poškodený most v Poprade je symbolom zlyhania štátu, žiada rýchle opravy
Kritický stav dopravnej infraštruktúry na Slovensku sa aktuálne naplno prejavil v Poprade odtrhnutým nosníkom mosta.

Chemický ústav SAV reagoval na Kotlárov článok publikovaný v predátorskom časopise
Tvrdenia v článku o mRNA vakcínach proti covidu, ktorého spoluautorom je splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie ochorenia COVID-19 Peter Kotlár, sú nepodložené.