• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
16°Bratislava

SNS odmieta útoky Gašpara a Kamenického, tí ju vinia so spájania sa s opozíciou

  • 17:22 07.04.2025
  • Bratislava
SNS odmieta útoky Gašpara a Kamenického, tí ju vinia so spájania sa s opozíciou

Koaličná SNS odmieta útoky zo strany podpredsedu Národnej rady (NR) SR Tibora Gašpara a ministra financií Ladislava Kamenického (obaja Smer-SD).

Tí v súvislosti s návrhom šéfa SNS Andreja Danka o zrušení transakčnej dane hovoria, že sa spája s opozíciou, najmä PS. SNS takéto spájanie odmieta.

Slovenská národná strana protestuje proti spájaniu Slovenskej národnej strany a strany Progresívne Slovensko,“ odkazuje SNS v stanovisku.

SNS podotýka, že je to práve Smer, ktorý hlasuje s PS v parlamente. Ako príklad uvádza spoločné hlasovanie o vyslaní vojakov do Pobaltia. Strana zároveň zdôrazňuje, že dodržiava koaličnú zmluvu a v rámci koalície sa pokúsi presvedčiť koaličných partnerov o potrebe obmedziť alebo zrušiť transakčnú daň. Úspory v štátnom rozpočte je podľa nej možné dosiahnuť znížením výdavkov na zbrojenie, principiálne je preto proti ďalším peniazom pre rezort obrany. SNS tiež verí, že všetky problémy v koalícii sa budú riešiť za okrúhlym stolom.

Gašpar na sociálnej sieti uviedol, že Danko namiesto spolupráce v koalícii čoraz viac smeruje k politickému dobrodružstvu s opozíciou a PS. Kritizuje, že navrhuje zrušenie transakčnej dane, ktorá mala výrazne pomôcť štátnemu rozpočtu. Namiesto riešení prináša šéf SNS podľa neho len chaos a konflikty, „zrejme v snahe zakryť vlastný prepad v preferenciách“. Odkazuje mu, aby prestal brzdiť tých, ktorí chcú naprávať škody z minulosti.

Odkaz Dankovi, aby nepomáhal opozícii, mu adresoval aj Kamenický. Pripomenul mu, že pri rokovaniach o zavedení transakčnej dane bol aj on a aj za ňu hlasoval. Podotkol, že zrušenie dane by znamenalo výpadok 700 miliónov eur. „Z transakčnej dane sa snaží opozícia spraviť ‚bubáka‘. Odmietam to a oznamujem, že transakčná daň funguje a jej dosahy sa populisticky nafukujú,“ napísal Kamenický na sociálnej sieti s tým, že sadzba je zastropovaná a nie je to suma, ktorá by zruinovala podnikanie. Pripomenul taktiež, že sa netýka bežných ľudí. Koaličných partnerov požiadal, aby nepomáhali rozkladať vládu.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na ihrisku bola nájdená mŕtva žena

Na ihrisku bola nájdená mŕtva žena

DNES - 20:44Domáce

Prípad vyšetruje polícia.

Obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone predĺžili väzbu

Obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone predĺžili väzbu

DNES - 19:14Domáce

Ivovi P., obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone, predĺžil Mestský súd Bratislava I 7. mája väzbu o štyri mesiace, teda do 8. októbra.

SHMÚ varuje pred silným vetrom

SHMÚ varuje pred silným vetrom

DNES - 18:25Domáce

Meteorológovia vydali výstrahy.

PS: Poškodený most v Poprade je symbolom zlyhania štátu, žiada rýchle opravy

PS: Poškodený most v Poprade je symbolom zlyhania štátu, žiada rýchle opravy

DNES - 17:59Domáce

Kritický stav dopravnej infraštruktúry na Slovensku sa aktuálne naplno prejavil v Poprade odtrhnutým nosníkom mosta.

Chemický ústav SAV reagoval na Kotlárov článok publikovaný v predátorskom časopise

Chemický ústav SAV reagoval na Kotlárov článok publikovaný v predátorskom časopise

DNES - 17:22Domáce

Tvrdenia v článku o mRNA vakcínach proti covidu, ktorého spoluautorom je splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie ochorenia COVID-19 Peter Kotlár, sú nepodložené.