Štátny tajomník Štefan Kuffa mal dopravnú nehodu

Štátny tajomník Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Štefan Kuffa mal v piatok (24. 1.) na diaľnici pri Poprade ľahkú dopravnú nehodu.
Dostal šmyk v dôsledku klzkej cesty a nákladného vozidla, ktoré ho obiehalo. Pri nehode sa nikto nezranil. TASR o tom informoval odbor komunikácie MŽP.
„Štátny tajomník envirorezortu šoféroval jemu pridelené osobné motorové vozidlo značky Ford Ranger pri výkone služobných povinností,“ priblížili z ministerstva. Kuffa podľa nich zostal na mieste nehody a od začiatku spolupracoval s príslušníkmi Policajného zboru. Rovnako sa na mieste podrobil dychovej skúške na alkohol, ktorá skončila s nulovým výsledkom.
Ako doplnili, motorové vozidlo je vo vlastníctve MŽP a jeho oprava bude hradená z havarijnej poistky. Podľa štátneho tajomníka sa každá materiálna škoda dá nahradiť, ľudský život však nie. „Nikdy nepreceňujte svoje schopnosti a jazdite opatrne. Mal som šťastie v nešťastí a som vďačný za to, že sa nikomu nič nestalo,“ reagoval.

Zmeny na hraniciach: Otvoria tieto priechody
Rakúsko od polnoci opäť otvorí malé priechody na hraniciach so Slovenskom a Maďarskom, ktoré začiatkom apríla uzavrelo v reakcii na výskyt slintačky a krívačky v oboch krajinách.

Polícia: Pri výkopových prácach v obci Kurov našli vojnovú muníciu
V pondelok (19. 5.) predpoludním 30- ročný muž oznámil na linku 158 nález munície.

NS oslobodil spod obžaloby B. Pašku v kauze nákupu nábytku pre nemocnicu
Najvyšší súd SR v utorok oslobodil spod obžaloby Branislava Pašku v kauze nákupu nábytku pre Univerzitnú nemocnicu Louisa Pasteura v Košiciach.

Vyhláška MZ môže sťažiť prístup k liekom na výnimku, tvrdia odborníci
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR k zmene podmienok vstupu nových liekov do systému úhrad z verejného zdravotného poistenia môže výrazne sťažiť pacientom prístup k liekom na výnimku.

Čadca: Projekt rekonštrukcie športovej haly bude stáť viac ako tri milióny eur
Vďaka finančným prostriedkom z plánu obnovy zrekonštruujú v Čadci športovú halu na Ulici športovcov.