Francúzska polícia zadržala muža podozrivého z plánovania útoku počas olympiády
- 18:11 17.07.2024
- Paríž

Francúzske bezpečnostné zložky zadržali na východe krajiny stúpenca krajnej pravice, ktorý údajne pripravoval útoky počas nadchádzajúcich olympijských hier v Paríži.
V stredu to uviedol minister vnútra Gérald Darmanin. TASR informáciu prevzala z agentúry Reuters.
"Bravo príslušníkom ministerstva vnútra, ktorí zadržali jednotlivca z radov ultrapravice, podozrivého z plánovania násilných útokov počas olympijských hier. Budeme pokračovať v nepretržitom boji za bezpečnosť francúzskeho ľudu,“ uviedol Darmanin na sociálnej sieti X.
Zadržaný mladík pochádzal z Alsaska a na sociálnej sieti Telegram spravoval skupinu s názvom „Francúzska árijská divízia“. V nej taktiež uverejnil svoje zámery zaútočiť počas hier. V súvislosti so zverejnenými vyhrážkami ho vypočula protiteroristická zložka francúzskej polície.

Hlavného prokurátora ICC vyšetrujú za údajné obťažovanie, dočasne rezignoval
Hlavný prokurátor Medzinárodného trestného súdu Karim Khan sa vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania rozhodol až do jeho ukončenia rezignovať na svoju funkciu.

Rubio: Zabíjanie na Ukrajine sa musí zastaviť
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v piatok vyzval na ukončenie „krviprelievania“ na Ukrajine ešte pred začatím priamych rokovaní delegácií Moskvy a Kyjeva v tureckom Istanbule.

Trump: Irán obdržal americký návrh o jadrovej dohode, musí konať rýchlo
Prezident Spojených štátov Donald Trump uviedol, že Irán dostal americký návrh v súvislosti s rokovaniami o jeho jadrovom programe. Podľa Trumpa by mal Teherán dohodu urýchlene prijať, inak „sa stane niečo zlé“.

Von der Leyenová prisľúbila, že Európa bude zvyšovať tlak na Putina, kým neuzavrie mier
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v piatok prisľúbila, že Európa „bude zvyšovať tlak“ na ruského prezidenta Vladimira Putina, až kým nepristúpi na mier.