• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 22.5.2025Meniny má Júlia, Juliana
22°Bratislava

Scholz: V Nemecku nebudeme tolerovať akékoľvek politické násilie

  • 6:05 03.06.2024
  • Berlín
Scholz: V Nemecku nebudeme tolerovať akékoľvek politické násilie

Nemecký kancelár Olaf Scholz v nedeľu odsúdil útoky na politikov. Varoval, že v krajine nebude tolerované akékoľvek politické násilie, informuje agentúra DPA.

Počet útokov na politikov parlamentných strán v Nemecku sa od roku 2019 zdvojnásobil, vyplýva z údajov nemeckej vlády zverejnených ešte v januári. Podľa nemeckej ministerky vnútra Nancy Faeserovej sú za tento nárast čiastočne zodpovední aj extrémisti a populisti svojimi nenávistnými prejavmi.

Či už ide o násilie namierené proti ľavicovým, stredovým alebo pravicovým demokratickým politikom, je vždy neprijateľné a nebudeme ho tolerovať,“ uviedol Scholz v prejave na hospodárskom fóre v meste Bad Saarow.

Spolkový kancelár tak odkazoval na nedávne prípady politického násilia vrátane piatkového útoku v nemeckom meste Mannheim na zhromaždenie protiislamskej pravicovej občianskej skupiny Pax Europa. Muž s nožom tam zranil šesť ľudí vrátane policajta, ktorý na následky zranení v nedeľu zomrel, informovali úrady.

Scholz vo svojom prejave varoval aj ďalších prípadných páchateľov takejto formy násilia. „Nepodceňujte nás. Sme demokratická krajina. Zakročíme proti vám so všetkými možnosťami v súlade so zákonom,“ zdôraznil.

Upozornil tiež na incident zo soboty v meste Aalen na juhu Nemecka, kde istý muž fyzicky napadol poslanca za Kresťanskodemokratickú úniu (CDU) Rudericha Kiesewettera počas predvolebného podujatia a z miesta ušiel. Politik utrpel ľahké zranenia.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V priehrade našli mŕtvolu. Spoznávate tohto muža?

V priehrade našli mŕtvolu. Spoznávate tohto muža?

DNES - 13:03Zahraničné

Polícia pátra po totožnosti mŕtveho muža, žiada o pomoc verejnosť.

Premiér Netanjahu vyjadril šok v súvislosti so streľbou vo Washingtone

Premiér Netanjahu vyjadril šok v súvislosti so streľbou vo Washingtone

DNES - 8:31Zahraničné

Úrad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua vo štvrtok uviedol, že je „šokovaný strašnou, antisemitskou“ streľbou na zamestnancov izraelského veľvyslanectva vo Washingtone.

Arcidiecéza New Orleans dala súhlas odškodniť obete sexuálneho zneužívania

Arcidiecéza New Orleans dala súhlas odškodniť obete sexuálneho zneužívania

DNES - 7:21Zahraničné

Arcidiecéza v americkom meste New Orleans súhlasila, že obetiam sexuálneho zneužívania duchovnými

Východ Austrálie zasiahli záplavy, hlásia prvú obeť a najmenej troch nezvestných

Východ Austrálie zasiahli záplavy, hlásia prvú obeť a najmenej troch nezvestných

DNES - 6:35Zahraničné

Silné lejaky, ktoré zasiahli východnú Austráliu a spôsobili tam rozsiahle záplavy, si vyžiadali najmenej jednu obeť.

Vražda spolupracovníkov primátorky Mexika bola detailne naplánovaná

Vražda spolupracovníkov primátorky Mexika bola detailne naplánovaná

DNES - 6:33Zahraničné

Na vražde osobnej tajomníčky a blízkeho poradcu primátorky mesta Mexiko sa podieľali najmenej štyri osoby, uviedla v stredu hlavná prokurátorka mesta Mexiko.