• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.6.2024Meniny má Adolf
15°Bratislava

Petr Pavel mal nehodu na motorke

  • 20:31 23.05.2024
  • Praha
Petr Pavel mal nehodu na motorke

Český prezident sa zranil pri jazde na motocykli.

Aktualizované: 21:22

Český prezident Petr Pavel sa zranil počas jazdy na motocykli. Zranenia nie sú vážne, ale vyžiadajú si krátke pozorovanie v Ústrednej vojenskej nemocnici, uviedla Kancelária prezidenta republiky na sociálnej sieti X.

Kancelária uviedla, že viac informácií zverejní, keď budú k dispozícii. „Môžem potvrdiť, že sme pána prezidenta prijali, ošetrili a hospitalizovali z dôvodu observácie. Nejde o vážne zranenie,“ uviedla hovorkyňa ÚVN Jitka Zinke.

Polícia na sociálnej sieti neskôr napísala, že prezident sa zranil na športovom okruhu. „K zraneniu nedošlo na pozemnej komunikácii, ale na uzavretom športovom okruhu a z tohto dôvodu vec nevyšetrujeme ako dopravnú nehodu,“ napísali na sieti X. Viacerí politici vrátane premiéra Petra Fialu zaželali hlave štátu skoré uzdravenie.

Ide o druhé zranenie českého prezidenta v krátkom čase. V apríli si Pavel zranil tvár pri streľbe na strelnici Českej zbrojovky v Uherskom Brode, ktorú navštívil počas dvojdňovej návštevy Zlínskeho kraja. Pri streľbe z dlhej zbrane so zameriavacím ďalekohľadom utrpel drobnú tržnú ranu v blízkosti obočia, zranenie si však vtedy nevyžadovalo lekárske ošetrenie.

Šesťdesiatdvaročný Pavel neprestal jazdiť na motorke ani po minuloročnom zvolení za prezidenta a má doma hneď niekoľko motocyklov. Najčastejšie jazdí na motocykli značky BMW model R1250GS.

Už v minulosti čelil kritike za svoju záľubu v jazde na motocykli. V auguste minulého roka ho ľudia natočili, ako napriek predpisom jazdí bez prilby. Stalo sa to v mestečku Rtyně v Podkokoří v Královohradeckom kraji. Video vtedy zverejnila stanica CNN Prima News. Pavel sa za to ospravedlnil a dodal, že to bola z jeho strany hlúposť.

„Vnímam svoje pochybenie a za zjavný dopravný priestupok sa ospravedlňujem,“ napísal na sociálnu sieť X český prezident. Dodal, že pri jazde na motorke dodržiava bezpečnostné opatrenia celý život. Svoje konanie vysvetlil tým, že išiel dohustiť pneumatiky na neďalekú čerpaciu stanicu.

Zdroj: Info.sk, ct24.ceskatelevize.cz
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V Kyjeve sa konal prvý pochod Pride od začiatku invázie

V Kyjeve sa konal prvý pochod Pride od začiatku invázie

VČERA - 19:05Zahraničné

Približne 500 ľudí sa zúčastnilo v nedeľu za prísnych bezpečnostných opatrení pochodu za práva homosexuálnych, bisexuálnych a transrodových ľudí v Kyjeve.

Zelenskyj: Rusko nie je pripravené diskutovať o spravodlivom mieri

Zelenskyj: Rusko nie je pripravené diskutovať o spravodlivom mieri

VČERA - 17:35Zahraničné

Rusko nie je pripravené diskutovať o spravodlivom a trvalom mieri, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu na tlačovej konferencii vo Švajčiarsku, kde sa konal dvojdňový mierový summit o Ukrajine.

Hamšík na Majstrovstvách Európy pripúšťa senzáciu v podaní Slovenska

Hamšík na Majstrovstvách Európy pripúšťa senzáciu v podaní Slovenska

VČERA - 16:42Zahraničné

Nadšenie a odhodlanie slovenského tímu pred úvodným zápasom na ME v Nemecku dávajú zabudnúť na jeho postaveniu na turnaji aj v skupine.

Na Islande havaroval autobus s českými turistami

Na Islande havaroval autobus s českými turistami

VČERA - 16:38Zahraničné

Na severe Islandu havaroval v piatok autobus s českými turistami.