Pri požiari stolárskej dielne zasahujú desiatky hasičov

Budova stolárskej dielne je úplne zachvátená požiarom.
V obci Mýtna v okrese Lučenec došlo v stredu poludní k požiaru stolárskej dielne. Na mieste udalosti zasahuje vyše 20 profesionálnych i dobrovoľných hasičov. TASR o tom informovalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici.
Ako informovali hasiči, budova stolárskej dielne je úplne zachvátená požiarom a zásah prebieha v autonómnych dýchacích prístrojoch. Na mieste požiaru je 18 profesionálnych hasičov s deviatimi kusmi techniky i dobrovoľní hasiči z obcí Mýtna a Divín.

Obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone predĺžili väzbu
Ivovi P., obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone, predĺžil Mestský súd Bratislava I 7. mája väzbu o štyri mesiace, teda do 8. októbra.

PS: Poškodený most v Poprade je symbolom zlyhania štátu, žiada rýchle opravy
Kritický stav dopravnej infraštruktúry na Slovensku sa aktuálne naplno prejavil v Poprade odtrhnutým nosníkom mosta.

Chemický ústav SAV reagoval na Kotlárov článok publikovaný v predátorskom časopise
Tvrdenia v článku o mRNA vakcínach proti covidu, ktorého spoluautorom je splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie ochorenia COVID-19 Peter Kotlár, sú nepodložené.