Matka s dcérou na e-kolobežke spôsobila dopravnú nehodu

Matka s dcérou na jednej elektrickej kolobežke zapríčinila dopravnú nehodu v Hlohovci.
Žena vo veku 37 rokov a deväťročné dievča skončili so zraneniami v nemocnici, informuje o tom trnavská krajská polícia.
Žena vošla s e-kolobežkou do križovatky, pričom nerešpektovala dopravnú značku Stoj, daj prednosť v jazde, a dostala sa do jazdnej dráhy osobného auta Hyundai i30, ktoré išlo po hlavnej ceste. Polícia okolnosti nehody vyšetruje ako priestupok v doprave.
Polícia upozorňuje, že e-kolobežka nie je určená na prepravu detí alebo jazdu vo dvojici, môže ju s výnimkou poľnej, lesnej a obytnej zóny viesť iba osoba staršia ako 15 rokov, po chodníku sa môžete pohybovať iba rýchlosťou chôdze a používateľ musí dodržiavať všetky predpisy v cestnej premávke.

V počasí nastane zmena, takto bude vyzerať vo štvrtok
Na štvrtok vydali výstrahu pred počasím, platí pre celé územie Slovenska.

Statusy ministra vnútra podľa rezortu vnútra neboli predvolebnou kampaňou
Podľa sekcie verejnej správy MV SR nešlo o volebnú kampaň.

KDH kritizuje zahraničnopolitickú orientáciu premiéra Roberta Fica
Opozičné KDH kritizuje zahraničnopolitickú orientáciu premiéra Roberta Fica. Milan Majerský po regionálnom stretnutí starostov a primátorov za KDH vyhlásil, že nechcú, aby sa Slovensko vrátilo do totalitných čias.

Opozičné strany vyzývajú Šaška, aby stiahol novú vyhlášku k liekovej politike
Opozičné strany PS, SaS a Za ľudí vyzývajú ministra zdravotníctva Kamila Šaška, aby stiahol novú vyhlášku k liekovej politike.

Farmaceuti žiadajú Šaška, aby stiahol vyhlášku, ktorá obmedzuje prístup k liekom
Asociácia inovatívneho farmaceutického priemyslu žiada ministra zdravotníctva Kamila Šaška aby stiahol vyhlášku, ktorá sprísňuje podmienky vstupu nových liekov na Slovensko.