• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 26.5.2024Meniny má Dušan
21°Bratislava

Šutaj Eštok odmieta hrozby o štátnom bankrote, zo zlých financií viní Matoviča

  • 12:26 21.04.2024
  • Bratislava
Šutaj Eštok odmieta hrozby o štátnom bankrote, zo zlých financií viní Matoviča

Hlas si zvolí nového predsedu na sneme 1. júna, PS svoje vedenie 4. mája.

O tom, kto bude novým predsedom Hlasu-SD, sa rozhodne na sneme strany 1. júna v Košiciach. V televíznej diskusii TA3 V politike to v nedeľu uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Spoludiskutujúci v relácii, predseda hnutia PS Michal Šimečka, informoval, že bude 4. mája opätovne kandidovať na pozíciu predsedu strany PS.

Šutaj Eštok potvrdil, že členovia užšieho vedenia Hlasu majú záujem dohodnúť sa na kandidátovi na nástupcu zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho. „Tohto kandidáta, samozrejme, bude musieť potvrdiť snem, ale ja verím, že budeme mať takého lídra, ktorý naplní odkaz Petra Pellegriniho, aby Hlas bol silnou stranou aj po jeho odchode,“ vyhlásil.

V Košiciach si v sobotu 4. mája bude nové vedenie voliť aj PS. „Budem opäť kandidovať, protikandidáta nemám,“ oznámil Šimečka. Na post podpredsedov a členov predsedníctva bude podľa jeho slov silná konkurencia kandidátov. Pri otázke možného vstupu Ivana Korčoka do PS Šimečka uviedol, že sa ním o tom bude rozprávať. „Neviem však, čo sa stane, neviem predikovať, ako sa rozhodne Ivan Korčok,“ dodal.

Štátny bankrot nehrozí, tvrdí Šutaj Eštok

V otázke nového predsedu Národnej rady SR minister vnútra zdôraznil, že platí koaličná zmluva a nevidí dôvod na jej otváranie, ktoré by podľa neho mohlo rozkývať stabilitu vládnej koalície. „V Hlase nám veľmi záleží na tejto stabilite, verím, že sa na to takto pozerajú aj naši koaliční partneri,“ zdôraznil Šutaj Eštok. Platí, že kandidátom Hlasu na predsedu parlamentu je súčasný minister investícií Richard Raši.

Šimečka v tejto otázke uviedol, že sám si nevie predstaviť podporu kandidáta Hlasu na pozíciu šéfa parlamentu. „Nie je to nič osobné voči Rašimu, no vychádzam z nedobrej skúsenosti s tým, ako v predchádzajúcich mesiacoch viedol parlament Peter Pellegrini,“ vysvetlil.

Odpovedal aj na výčitku oponenta v diskusii, prečo PS nepodporilo v parlamente 13. dôchodky. „Ak by vláda doteraz predstavila reálne riešenia na konsolidáciu verejných financií, podporili by sme to. Namiesto toho však prichádza s ďalšími výdavkami, ktoré nie sú kryté,“ upozornil Šimečka, ktorý sa obáva, že Slovensko nastúpilo na tzv. grécku cestu a krajine hrozí štátny bankrot. „Ak k nemu dôjde, a tá trajektória tam je, a Slovensko nebodaj príde aj o eurofondy, postihne to všetky vrstvy obyvateľstva vrátane dôchodcov,“ zdôraznil.

Šutaj Eštok odmietol hrozby o štátnom bankrote. Za zlým stavom verejných financií vidí predchádzajúce vlády Igora Matoviča, Eduarda Hegera i Ľudovíta Ódora. Riešenia kompenzácií zvýšených výdavkov má predstaviť minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pri Chate pod Rysmi spadol vrtuľník

Pri Chate pod Rysmi spadol vrtuľník

DNES - 11:45Domáce

Na miesto boli vyslaní leteckí záchranári.

Nočná streľba: Policajti strieľali po aute, ktoré zrazilo chodcov

Nočná streľba: Policajti strieľali po aute, ktoré zrazilo chodcov

DNES - 10:43Domáce

Muž vrazil do skupiny chodcov a následne chcel ujsť.

SHMÚ varuje pred počasím v nedeľu

SHMÚ varuje pred počasím v nedeľu

DNES - 9:41Domáce

Výstrahy platia pre väčšinu územia Slovenska.

Politológ: Kampani sa nevenuje vyššia pozornosť aj pre únavu voličov

Politológ: Kampani sa nevenuje vyššia pozornosť aj pre únavu voličov

DNES - 8:57Domáce

Kandidujúce strany nevenujú vyššiu pozornosť kampani pred júnovými eurovoľbami aj preto, lebo ide už o tretie voľby za krátky čas a voliči sú unavení.

Kresťania si pripomínajú slávnosť Najsvätejšej Trojice

Kresťania si pripomínajú slávnosť Najsvätejšej Trojice

DNES - 7:33Domáce

Týždeň po slávnosti Zoslania Ducha Svätého slávia katolíci, evanjelici i ďalší kresťania slávnosť Najsvätejšej Trojice, ktorá je jedným zo základov viery.