V Rusku krátko po štarte havarovalo vojenské lietadlo s 15 osobami
- 12:37 12.03.2024
- Moskva

Havária si vyžiadala 15 obetí
Aktualizované: 21:52
Havária ruského vojenského lietadla krátko po štarte v Ivanovskej oblasti si vyžiadala 15 obetí, pričom zahynuli všetci ľudia na palube, vyhlásilo v utorok ruské ministerstvo vnútra. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.
Po náraze lietadla Il-76 nastala silná explózia, uvádza správa agentúry Interfax, ktorá sa odvoláva na ministerstvo. Interfax dodáva, že jeden zo štvorice motorov lietadla tesne po štarte zachvátili plamene, presná príčina havárie však nie je bezprostredne známa. Ivanovská oblasť leží v centrálnej oblasti európskej časti Ruska.
Lietadlo Iľjušin Il-76 má nosnosť približne 48 ton nákladu a je určené na prevoz vojakov, tovaru či bojovej techniky.
Jeden stroj tohto typu havaroval 24. januára v západoruskej Belgorodskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Ruské ministerstvo obrany vtedy informovalo, že na palube bolo 65 ukrajinských vojnových zajatcov prevážaných na výmenu a z havárie obvinilo ukrajinskú armádu.
Ukrajinská rozviedka (HUR) potvrdila, že v ten deň sa skutočne pripravovala výmena vojnových zajatcov, zároveň však uviedla, že nevie, kto bol na palube havarovaného lietadla.

Zomrela známa česká herečka, držiteľka ceny Thálie
Herečka známa z filmov aj divadla bola držiteľkou ceny Thálie za celoživotné činoherné majstrovstvo.

Nemecko po útokoch na Ukrajinu avizuje nové „bolestivé“ sankcie voči Rusku
Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul v nedeľu vyhlásil, že spojenci Kyjeva musia dať ráznu odpoveď na najväčšiu vlnu ruských útokov od začiatku vojny, ktorej Ukrajina čelila v noci na nedeľu.

Hrozivý objav v Alpách: Našli tam telá piatich ľudí
Po náleze opustených lyží sa v oblasti našli aj telá.

Po Cannes boli v nedeľu prerušené dodávky elektriny aj v meste Nice
Kvôli požiaru v rozvodni sa v nedeľu ráno v juhofrancúzskom meste Nice bez dodávok elektriny ocitlo takmer 45.000 domácností.

Podozrivá z útoku nožom v Hamburgu sa na súde priznala k činu
Tridsaťdeväťročná žena podozrivá z piatkového útoku nožom na železničnej stanici v nemeckom meste Hamburg, ktorý zranil 18 ľudí, sa na súde priznala k činu.