Ľubomír Solák: Vyhrážky školám vyšetrujú ako teroristický útok, prijaté sú opatrenia

Polícia v súvislosti s vyhrážkami školám prijala bezpečnostné opatrenia. Prípad vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA) ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku. Policajný prezident Ľubomír Solák o tom informoval na utorkovej tlačovej konferencii.
Doposiaľ nezistený páchateľ sa na sociálnej sieti vyhrážal, že v stredu 6. decembra má v úmysle odpáliť výbušniny, ktoré majú byť umiestnené v bližšie nešpecifikovaných školách.
„Našou snahou je zamedziť možnej hrozbe, preto boli nasadení pyrotechnici, psovodi, boli prezreté priestory škôl a okolí,“ načrtol Solák. Školám, ktorým bol mail doručený, odporučila polícia uzavretie škôl, kým pominú možné riziká.
Všetky zložky podľa neho pracujú na zistení totožnosti autora výhražného mailu. „Vzhľadom na latentnosť a anonymitu spáchania skutku je vystopovanie digitálnej stopy veľmi sťažené. Snažíme sa získať všetky dostupné informácie,“ skonštatoval šéf polície.
V rámci opatrení polícia posilnila hliadkovú činnosť v dotknutých školách. Preveruje aj možné riziká škôl v Bratislavskom, Žilinskom a Prešovskom kraji.
O situácii je informovaný aj minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD). „Veľmi krátko môžem povedať, že som v kontakte aj s ministrom vnútra, aj s policajným prezidentom. Bol som informovaný o tom, že policajný zbor zachytil takéto správy,“ uviedol.

Z televízie Markíza odchádza ďalšia známa tvár
V televízii Markíza pracoval viac ako dve desaťročia.

Slovákom volajú podvodníci zo zahraničia. Tieto čísla nedvíhajte
Polícia varuje pred podvodnými volaniami.

Susko reagoval na rozhodnutie súdu v prípade Kažimíra
Rozhodnutie v prípade guvernéra NBS Susko rešpektuje, no so zdvihnutým obočím.

Fico reagoval na rozhodnutia v prípade Kažimíra a muža s valaškou
Rozhodnutia v prípade guvernéra NBS i muža s valaškou sú podľa premiéra kontroverzné.

Becík označil trestné oznámenie SaS za lož a ohováračskú kampaň
Primitívnou lžou a ohováračskou kampaňou nazval predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Branislav Becík postup strany SaS, ktorá vo štvrtok podala trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre SR.