Správu Národného parku Veľká Fatra dočasne povedie Roman Fajth

Vedením Správy Národného parku (NP) Veľká Fatra je dočasne poverený Roman Fajth. Túto pozíciu bude zastávať až do riadneho výberového konania.
V piatok to médiám oznámil štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Filip Kuffa. Fajth strieda na poste Eduarda Apfela, ktorý bol v tejto funkcii od októbra 2022.
Podľa Kuffu bola zmena na poste riaditeľa NP Veľká Fatra potrebná. „Hlavným nedostatkom je nedostatočná komunikácia s dotknutými subjektmi na území Veľkej Fatry, najmä obcami a obyvateľmi. Bude sa musieť obnoviť dialóg. A čo sa týka zonácie, ktorá vstúpi do platnosti, náš rezort vidí potrebu to potom prehodnotiť,“ povedal.
Odchádzajúci riaditeľ NP Veľká Fatra považuje zonáciu NP za zmysluplnú. „Podľa mojich informácií nová vláda ani minister životného prostredia nemienia zonáciu zrušiť. Čiže produkt sa zachová. A až budúcnosť ukáže prínos pre región, pre krajinu. Ja si myslím, že to bola veľmi dobrá vec. No a že som dostal takúto odmenu, to je o nastavení ministerstva. Vnímajú to negatívne, je to ich názor a uvidíme, ako to celé dopadne,“ podotkol Apfel.

Pre časť krajiny vydali meteorologické výstrahy
Pre časť Slovenska platia výstrahy, do platnosti vstúpia už túto noc.

Na severe Slovenska horí rodinný dom
Na mieste zasahujú hasiči, hlásia odtiaľ zranenie.

Zvláštny jav po pandémii: U ľudí sa častejšie vyskytuje táto alergia
Počet alergikov na Slovensku pribúda. Imunológovia evidujú najmä tento typ.

Fico odcestoval do zahraničia, navštívi túto krajinu
Premiér sa v zahraničí bude rozprávať o prehĺbení bilaterálnych vzťahov a zvýšení hospodárskej výmeny.

Šaško: Výstavba nadzemnej časti národnej nemocnice prejde kontrolou ÚHP
Výstavba nadzemnej časti národnej nemocnice v bratislavských Vajnoroch prejde kontrolou Útvaru hodnoty za peniaze.