• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 17.5.2025Meniny má Gizela
Bratislava

Trump v Iowe sľúbil opatrenia voči podporovateľom Hamasu či moslimom

  • 8:01 17.10.2023
  • Washington
Trump v Iowe sľúbil opatrenia voči podporovateľom Hamasu či moslimom

Bývalý americký prezident Donald Trump v pondelok povedal, že v prípade svojho návratu do Bieleho domu zakáže do USA vstup migrantom, ktorí podporujú palestínske hnutie Hamas. Tiež plánuje obnoviť opatrenia proti osobám z moslimských krajín. TASR správu prevzala v utorok z agentúr AP a Reuters.

Trump to povedal americkom štáte Iowa na zhromaždení, ktoré bolo súčasťou jeho kampane pred budúcoročnými prezidentskými voľbami v USA. Exprezident sa uchádza o nomináciu Republikánskej strany.

V prípade zvolenia za prezidenta plánuje obnoviť zákaz cestovania pre občanov z viacerých prevažne moslimských krajín, ktorý zaviedol v roku 2017, a chce zrušiť víza pre zahraničných študentov, ktorí sú antisemitskí.

Zákaz vstupu do krajiny sa podľa jeho slov bude vzťahovať na všetkých, ktorí sympatizujú s radikálnymi islamistickými teroristami a extrémistami, chcú zrušiť štát Izrael, či podporujú Hamas.

Proti mnohým z Trumpových imigračných opatrení boli počas jeho pôsobenia v úrade podniknuté právne kroky a to isté sa môže stať aj s jeho novými návrhmi, konštatuje Reuters.

Zákaz zavedený v roku 2017 sa vzťahoval na obyvateľov Iraku, Iránu, Jemenu, Líbye, Somálska, Sudánu a Sýrie. Platnosť opatrenia zrušil súčasný americký prezident Joe Biden po nástupe do úradu v roku 2021.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hlavného prokurátora ICC vyšetrujú za údajné obťažovanie, dočasne rezignoval

Hlavného prokurátora ICC vyšetrujú za údajné obťažovanie, dočasne rezignoval

VČERA - 20:36Zahraničné

Hlavný prokurátor Medzinárodného trestného súdu Karim Khan sa vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania rozhodol až do jeho ukončenia rezignovať na svoju funkciu.

Speváka Chrisa Browna poslali späť do väzby

Speváka Chrisa Browna poslali späť do väzby

VČERA - 19:15Zahraničné

V júni ho čaká ďalší súd.

Rubio: Zabíjanie na Ukrajine sa musí zastaviť

Rubio: Zabíjanie na Ukrajine sa musí zastaviť

VČERA - 17:38Zahraničné

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v piatok vyzval na ukončenie „krviprelievania“ na Ukrajine ešte pred začatím priamych rokovaní delegácií Moskvy a Kyjeva v tureckom Istanbule.

Trump: Irán obdržal americký návrh o jadrovej dohode, musí konať rýchlo

Trump: Irán obdržal americký návrh o jadrovej dohode, musí konať rýchlo

VČERA - 13:50Zahraničné

Prezident Spojených štátov Donald Trump uviedol, že Irán dostal americký návrh v súvislosti s rokovaniami o jeho jadrovom programe. Podľa Trumpa by mal Teherán dohodu urýchlene prijať, inak „sa stane niečo zlé“.

Von der Leyenová prisľúbila, že Európa bude zvyšovať tlak na Putina, kým neuzavrie mier

Von der Leyenová prisľúbila, že Európa bude zvyšovať tlak na Putina, kým neuzavrie mier

VČERA - 12:53Zahraničné

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v piatok prisľúbila, že Európa „bude zvyšovať tlak“ na ruského prezidenta Vladimira Putina, až kým nepristúpi na mier.