• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 17.5.2025Meniny má Gizela
Bratislava

Polícia musí po nehode autobusov pri Brne vypočuť cestujúcich 25 národností

  • 18:19 18.07.2023
  • Praha
Polícia musí po nehode autobusov pri Brne vypočuť cestujúcich 25 národností

V autobusoch podľa polície nesedeli žiadni Česi.

Vyšetrovanie pondelkovej nehody dvoch autobusov neďaleko Brna, z ktorých jeden bol slovenský, bude podľa českej polície komplikované, keďže musí vypočuť všetkých cestujúcich – a tí pochádzali z celkovo až 25 krajín vrátane Nigérie či Venezuely. Česi sa podľa polície v autobusoch neviezli, uvádza TASR, ktorá čerpala z článku zverejneného spravodajským serverom iDNES.cz.

Na mieste nehody na českej diaľnici D2 v pondelok popoludní zasahovalo 26 zdravotníckych posádok a tri vrtuľníky. „Ošetrili sme 77 pacientov, z nich jeden zomrel. Štrnásti boli v ťažkom stave,“ vyhlásila na utorkovej tlačovej konferencii riaditeľka záchranky Juhomoravského kraja Hana Albrechtová.

Akciu záchranári ukončili v priebehu necelých dvoch hodín. Dvaja pacienti museli podstúpiť operáciu. Všetci zranení sú v súčasnosti mimo ohrozenia života.

Zástupca riaditeľa krajských hasičov popísal zásah ako jeden z najnáročnejších za posledné roky. Z autobusov museli vyslobodzovať 12 zakliesnených osôb.

Polícia v súčasnosti zisťuje, či bola príčinou nehody zdravotná indispozícia vodiča českého autobusu, porucha, vysoká rýchlosť alebo nedodržanie bezpečnej vzdialenosti.

Vodič zájazdového autobusu s českým evidenčným číslom z nezistených príčin pri vjazde do tvoriacej sa kolóny neubrzdil a narazil do slovenského autobusu idúceho pred ním. Náraz bol, bohužiaľ, taký silný, že (vodič) na následky zranení na mieste zomrel,“ uviedla polícia podľa servera Novinky.cz.

Pri nehode linkového autobusu slovenskej spoločnosti Turancar, do ktorého zozadu narazil český zájazdový autobus, sa podľa slovenského ministerstva zahraničných vecí ľahko zranilo šesť Slovákov.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hlavného prokurátora ICC vyšetrujú za údajné obťažovanie, dočasne rezignoval

Hlavného prokurátora ICC vyšetrujú za údajné obťažovanie, dočasne rezignoval

VČERA - 20:36Zahraničné

Hlavný prokurátor Medzinárodného trestného súdu Karim Khan sa vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania rozhodol až do jeho ukončenia rezignovať na svoju funkciu.

Speváka Chrisa Browna poslali späť do väzby

Speváka Chrisa Browna poslali späť do väzby

VČERA - 19:15Zahraničné

V júni ho čaká ďalší súd.

Rubio: Zabíjanie na Ukrajine sa musí zastaviť

Rubio: Zabíjanie na Ukrajine sa musí zastaviť

VČERA - 17:38Zahraničné

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v piatok vyzval na ukončenie „krviprelievania“ na Ukrajine ešte pred začatím priamych rokovaní delegácií Moskvy a Kyjeva v tureckom Istanbule.

Trump: Irán obdržal americký návrh o jadrovej dohode, musí konať rýchlo

Trump: Irán obdržal americký návrh o jadrovej dohode, musí konať rýchlo

VČERA - 13:50Zahraničné

Prezident Spojených štátov Donald Trump uviedol, že Irán dostal americký návrh v súvislosti s rokovaniami o jeho jadrovom programe. Podľa Trumpa by mal Teherán dohodu urýchlene prijať, inak „sa stane niečo zlé“.

Von der Leyenová prisľúbila, že Európa bude zvyšovať tlak na Putina, kým neuzavrie mier

Von der Leyenová prisľúbila, že Európa bude zvyšovať tlak na Putina, kým neuzavrie mier

VČERA - 12:53Zahraničné

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v piatok prisľúbila, že Európa „bude zvyšovať tlak“ na ruského prezidenta Vladimira Putina, až kým nepristúpi na mier.