Video: Dominik Hašek navštívil Charkov
- 6:49 06.06.2023
- Charkov

Legendárny český hokejista Hašek navštívil Charkov, aby podporil Ukrajinu.
Bývalý český hokejový brankár Dominik Hašek navštívil mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny, pri hraniciach s Ruskom, aby podporil Ukrajincov a ukrajinské deti. V pondelok zverejnil na Twitteri krátke video, kde vysvetľuje zámer svojej návštevy.
Vo videu legendárny český hokejista povedal: „Veľmi rád som pricestoval do Charkova, aby som všetkým povedal, že ich budem podporovať. Budem podporovať Ukrajinu, ukrajinský šport, všetky deti. Chcem, aby mohli znovu hrať hokej a chodiť do školy. Veľa šťastia, Ukrajina. Veľa šťastia, Charkov.“
Dominik Hašek v Charkově.
— OstraVanda (@ostravanda_) June 5, 2023
pic.twitter.com/N0N3yfYDxj
Haškov kritický postoj k invázii ruských vojsk na Ukrajine je všeobecne známy. Od začiatku vojny kritizuje účasť ruských a bieloruských športovcov na súťažiach. Už krátko po invázii Ruska na Ukrajinu 24. februára 2022 vyzval na pozastavenie účasti všetkých ruských hokejistov v NHL.

Izrael spustil počiatočné fázy novej operácie v Pásme Gazy
Izraelská armáda podnikla v Pásme Gazy počas piatku „rozsiahle údery“ v rámci „počiatočných fáz“ novej ofenzívy s cieľom dosiahnuť ciele vojny.

Pätica republikánov sa vzbúrila proti Trumpovmu zákonu „One Big, Beautiful Bill“
V americkej tlači tento návrh zákona volajú „One Big, Beautiful Bill“, čo je narážka na Trumpovo obvyklé vyjadrovanie.

Hlavného prokurátora ICC vyšetrujú za údajné obťažovanie, dočasne rezignoval
Hlavný prokurátor Medzinárodného trestného súdu Karim Khan sa vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania rozhodol až do jeho ukončenia rezignovať na svoju funkciu.

Rubio: Zabíjanie na Ukrajine sa musí zastaviť
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v piatok vyzval na ukončenie „krviprelievania“ na Ukrajine ešte pred začatím priamych rokovaní delegácií Moskvy a Kyjeva v tureckom Istanbule.