Smrteľná dopravná nehoda: Cyklista zahynul pod kolesami kamióna

Cyklista pri nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.
V piatok 2.6. poobede sa za Novým Mestom nad Váhom udiala tragická dopravná nehoda.
Na ceste II/515 v smere na obec Rakoľuby sa odohrala fatálna kolízia medzi cyklistom a nákladným vozidlom. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trenčíne na sociálnej sieti.
Podľa dostupných informácií, nákladné motorové vozidlo odbočovalo vpravo na čerpaciu stanicu za kruhovým objazdom. Vtedy svojim návesom zachytilo 49-ročného cyklistu, ktorý sa pohyboval v rovnakom smere. Cyklista pri nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.
Dychová skúška vodiča nákladného motorového vozidla bola negatívna. O prípadnej prítomnosti alkoholu v tele zosnulého cyklistu rozhodne pitva.
Na miesto nehody bol privolaný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Polícia už začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia, informuje polícia.
Okolnosti a príčiny tejto tragickej udalosti sú momentálne predmetom vyšetrovania.

Na diaľnici D1 pred Bratislavou sa zrazilo šesť áut
Na diaľnici D1 v smere do Bratislavy sa v nedeľu večer zrazilo šesť áut. V úseku je diaľnica prejazdná iba v pravom, odbočovacom jazdnom pruhu.

Vo Veľkej Fatre si poranila členok 75-ročná slovenská turistka
Poranenie členka utrpela v nedeľu 75-ročná slovenská turistka pod vrcholom Ploská vo Veľkej Fatre.

V noci a skoro ráno sa môže na celom Slovensku vyskytnúť prízemný mráz
V noci na pondelok (28. 4.) a v skorých ranných hodinách sa môže vyskytnúť prízemný mráz.

Gazda: Konkláve je už len volebný akt, teraz je priestor na diskusie o pápežovi
Konkláve, teda voľba nového pápeža, by sa mohlo začať 5. mája a nemuselo by trvať dlho.

Michal Šipoš: Prezident aj premiér svojimi krokmi odštartovali predvolebnú kampaň
Prezident Peter Pellegrini vetovaním niektorých zákonov a premiér Robert Fico svojimi vystúpeniami odštartovali predvolebnú kampaň a chystajú sa na predčasné voľby.