Národná transfúzna služba upozorňuje na nízke zásoby krvi, chýbajú najmä tieto krvné skupiny

Národná transfúzna služba (NTS) SR aktuálne eviduje pokles zásob krvných skupín A, B a 0 s negatívnym Rh faktorom. Informuje o tom na sociálnej sieti.
„V prípade, že ste zdravý a spĺňate všetky podmienky na darovanie, prosím, príďte darovať na naše odberné centrá,“ vyzýva NTS.
Darcom krvi sa môže stať každý, kto má 18 až 60 rokov, 50 kilogramov a spĺňa základné zdravotné požiadavky. Muži môžu krv darovať každé tri a ženy každé štyri mesiace. Všetky aktuálne usmernenia k darovaniu krvi sa nachádzajú na webovej stránke www.ntssr.sk. Objednať sa na odber možno aj on-line na webe či prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone predĺžili väzbu
Ivovi P., obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone, predĺžil Mestský súd Bratislava I 7. mája väzbu o štyri mesiace, teda do 8. októbra.

PS: Poškodený most v Poprade je symbolom zlyhania štátu, žiada rýchle opravy
Kritický stav dopravnej infraštruktúry na Slovensku sa aktuálne naplno prejavil v Poprade odtrhnutým nosníkom mosta.

Chemický ústav SAV reagoval na Kotlárov článok publikovaný v predátorskom časopise
Tvrdenia v článku o mRNA vakcínach proti covidu, ktorého spoluautorom je splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie ochorenia COVID-19 Peter Kotlár, sú nepodložené.