• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 3.6.2023Meniny má Karolína
17°Bratislava

Štyria členovia rodiny zahynuli po páde z okna, podľa polície uverili konšpirácii

  • 20:45 23.03.2023
  • Montreux
Štyria členovia rodiny zahynuli po páde z okna, podľa polície uverili konšpirácii

Polícia, ktorá sa zaoberá vyšetrovaním tragického úmrtia štyroch rodinných príslušníkov, po roku zverejnila nové detaily.

24. marca 2022 došlo vo švajčiarskom meste Montreux k tragickému úmrtiu štyroch členov rodiny po tom, ako vypadli z okna na siedmom poschodí bytovky. Vyšetrovanie prípadu, ktorý otriasol Švajčiarskom, sa podľa polície blíži ku koncu.

Ako informuje spravodajský portál BBC, polícia vylúčila cudzie zavinenie v prípade úmrtí 8-ročného dievčatka, jeho matky, otca a matkinej sestry. Okrem nich z okna vypadol aj 15-ročný syn manželov, ktorý bol po páde dlhší čas v kóme, z ktorej sa už prebral. Na predmetný incident si však vôbec nepamätá.

Kolektívnu samovraždu si vopred nacvičili

Dospelí, ktorí sa prisťahovali do Švajčiarska z Francúzska dva roky pred tragédiou, podľa polície nevykazovali žiadne známky úvah o samovražde. Dôkazy z miesta činu pritom nenaznačujú, že by pred udalosťou došlo k zápasu alebo požitiu omamných látok zo strany ktoréhokoľvek zo zúčastnených.

„Švajčiarske úrady po roku vyšetrovania dospeli k záveru, že matka a jej sestra boli hlboko presvedčené o pravdivosti survivalistických a konšpiračných teórií,“ píše BBC.

Polícia po úmrtiach prehľadala byt päťčlennej rodiny, v ktorom našla zásoby jedla, liekov a hygienických potrieb, pričom všetky boli starostlivo usporiadané a uskladnené. Rodina vychádzala z bytu len zriedka, deti vzdelávali rodičia.

„Podľa vyšetrovateľov boli dve ženy mimoriadne podozrievavé voči vláde a miestnym úradom a svoje deti presviedčali o tom, že svet je nepriateľské miesto,“ pokračuje BBC, podľa ktorého toto presvedčenie v matke a jej sestre ukotvila aj pandémia ochorenia COVID-19 a invázia Ruska na Ukrajinu.

Polícia preverila aj obsah nájdených elektronických zariadení, pričom odhalila, že rodina vopred starostlivo naplánovala spoločnú samovraždu a jej členovia si ju predtým dokonca nacvičili.

Krátko pred tragédiou ich navštívila polícia

Dospelí podľa všetkého čakali na vhodný čas na uskutočnenie hrozného činu, ktorý ich mal podľa ich slov previesť na lepší svet. „Je tragické, že ich rozhodnutie pravdepodobne podporila rutinná kontrola Montreuxskej polície,“ uvádza BBC.

V deň kolektívnej samovraždy na dvere bytu zaklopali policajní príslušníci, ktorí chceli upozorniť otca, že je povinný sa dostaviť v miestnej škole, kde mal prediskutovať učebné osnovy potrebné pri vzdelávaní syna z domu. Polícia pristúpila k tomuto kroku po tom, ako muž ignoroval niekoľko výziev školského zariadenia adresovaných formou listu.

„Políciu nevpustili dnu a do niekoľkých minút zomreli,“ dodáva BBC. Švajčiarske orgány apelujú na akceptovanie súkromia preživšieho chlapca.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, bbc.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Erdogan v inauguračnom prejave prisľúbil novú ústavu a oživenie ekonomiky

Erdogan v inauguračnom prejave prisľúbil novú ústavu a oživenie ekonomiky

DNES - 19:33Zahraničné

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vo svojom inauguračnom prejave v sobotu prisľúbil posilniť reputáciu Turecka vo svete, ako aj prijatie novej, inkluzívnej tureckej ústavy a zlepšenie stavu ekonomiky.

Pápež František je hlboko zarmútený tragickou zrážkou vlakov v Indii

Pápež František je hlboko zarmútený tragickou zrážkou vlakov v Indii

DNES - 17:44Zahraničné

Pápež František v sobotu vyjadril zármutok nad tragickou zrážkou vlakov v Indii, ktorá si vyžiadala najmenej 288 obetí na životoch a vyše 900 zranených.

Turecko vyšle v rámci mierovej misie NATO do Kosova vojenský prápor

Turecko vyšle v rámci mierovej misie NATO do Kosova vojenský prápor

DNES - 17:10Zahraničné

Turecko vyšle do severného Kosova vojenský prápor, aby tam na žiadosť NATO pomohlo zastaviť násilné nepokoje, oznámilo v sobotu turecké ministerstvo obrany.

Rusko varovalo USA pred ultimátami. Pre návrat k novej zmluve START majú podmienku

Rusko varovalo USA pred ultimátami. Pre návrat k novej zmluve START majú podmienku

DNES - 16:24Zahraničné

Rusko v sobotu varovalo Spojené štáty pred oháňaním sa ultimátami v súvislosti s kolapsom novej zmluvy START o jadrovom odzbrojovaní.

Recep Tayyip Erdogan zložil prezidentskú prísahu

Recep Tayyip Erdogan zložil prezidentskú prísahu

DNES - 15:32Zahraničné

Staronový turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zložil v sobotu v Ankare prísahu na svoje ďalšie funkčné obdobie.