• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 25.3.2023Meniny má Marián
10°Bratislava

Táto skupina ľudí má viac chronických zdravotných problémov ako ostatní

  • 21:01 12.03.2023
  • USA
Táto skupina ľudí má viac chronických zdravotných problémov ako ostatní

Štúdia ukázala rozdiely medzi jednotlivými generáciami. Táto skupina ľudí má najviac chronických zdravotných problémov.

Nová štúdia odhalila, že mileniáli hľadajú lekársku pomoc pri zdravotných problémoch viac ako kedykoľvek predtým. Štúdia, ktorú uskutočnila United Healthcare and Health Action Council, skúmala faktory a údaje o nárokoch od poistencov vo veku 27 až 42 rokov. Dokopy to bolo 126 000 jednotlivcov. Výskum porovnal aktuálne údaje od apríla 2021 do marca 2022 s historickými údajmi z roku 2012.

Podľa výskumu mileniáli s bežnými chronickými zdravotnými problémami a ich deti sú v porovnaní s generáciou X väčšími užívateľmi systému zdravotnej starostlivosti.

To zahŕňa o 106 % viac hospitalizácií pre mileniálov s cukrovkou a o 55 % viac návštev na pohotovosti a urgentnej starostlivosti pre hypertenziu.

Hoci je miera obezity u mileniálov nižšia, u pacientov s obezitou sledovali o 31 % viac návštev na pohotovosti a o 29 % viac hospitalizácií. Mileniáli s problémami chrbta navštívili pohotovosť o 22 % viac ako ľudia patriaci do generácie X, s o 46 % vyšším počtom hospitalizácií. V prípade osteoartritídy zaznamenali o 36 % viac návštev pohotovosti.

Behaviorálne využitie pomoci v oblasti zdravia sa u mileniálov a ich detí zvýšilo o 35 % v porovnaní s úrovňami pred pandémiou. To zahŕňa najmä úzkosť, depresiu a traumatické poruchy

Okrem toho, podľa štúdie mileniáli a ich deti predstavujú 41 % prípadov porúch nervového vývinu. Medzi najčastejšie diagnózy patrí porucha pozornosti v 43 % a poruchy autistického spektra v 35 %.

Rodičia mileniáli s deťmi z generácie Alfa majú o 38 % vyššiu mieru využívania zdravotnej starostlivosti ako tí, ktorí sa narodili v iných generáciách. To zahŕňa o 22 % viac návštev pohotovosti a o 76 % vyšší počet ambulantných zákrokov.

Mileniáli odbúravajú stigmy

Doktorka Mykale Elbe, riaditeľka programu MSN Nurse Practitioner Program a odborná asistentka ošetrovateľstva na Maryville University v Town and Country, ktorá nebola zapojená do štúdie, povedala pre Fox News Digital, že ju tieto zistenia neprekvapujú.

Elbe poukázala na to, že mileniáli a mladšie generácie odbúravajú stigmu týkajúcu sa duševného zdravia. To vedie k väčšej informovanosti o symptómoch a vyhľadávanej pomoci. Od pandémie poskytovatelia zdravotnej starostlivosti vo všetkých prostrediach zaznamenali prudký nárast pacientov s poruchami duševného zdravia, ktorí hľadajú pomoc.

Podľa Labe sa nárast využívania zdravotnej starostlivosti dá pripísať aj zvýšenej dostupnosti zdravotníckych zariadení v poslednom desaťročí. Zdravotná starostlivosť je v podstate na dosah ruky verejnosti pre čokoľvek od bolesti hrdla a tržných ran až po vážnejšie problémy.

Po skúsenostiach s prácou v pediatrii Elbe tiež povedala, že viac rodičov privádza svoje deti kvôli vírusovým infekciám horných dýchacích ciest ako pred pandémiou.

„S novými formátmi zdravotnej starostlivosti, ktoré sú k dispozícii s urgentnou starostlivosťou a klinikami, vidíme, že pacienti využívajú zdravotnú starostlivosť a sú proaktívnejší pri jej pravidelnom vyhľadávaní," povedala.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, MB, eims.uhc.com, nypost.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Keď bežné zvuky ničia život: Mizofónia trápi mnoho ľudí, niektorým robí zle aj zvuk dychu

Keď bežné zvuky ničia život: Mizofónia trápi mnoho ľudí, niektorým robí zle aj zvuk dychu

DNES - 20:37Zdravie

​Vyvolávajú vo vás niektoré zvuky úzkosť, znechutenie či intenzívny hnev?

Smrtiace vnútorné krvácanie: Nenápadný príznak, pri ktorom by vám mali blikať všetky kontrolky!

Smrtiace vnútorné krvácanie: Nenápadný príznak, pri ktorom by vám mali blikať všetky kontrolky!

DNES - 19:10Zdravie

Rakovina hrubého čreva môže v pokročilých štádiách viesť až k život ohrozujúcim príznakom, ako je vnútorné krvácanie. Tento nenápadný príznak ho spoľahlivo odhalí.

V USA sa šíri nebezpečná huba. Spôsobuje vážne infekcie až smrť, objavila sa aj v Európe

V USA sa šíri nebezpečná huba. Spôsobuje vážne infekcie až smrť, objavila sa aj v Európe

19:34 23.03.2023Zdravie

V amerických nemocniciach sa šíri potenciálne smrteľná huba. Spôsobuje vážne infekcie až smrť.

Bojíte sa únavy po zmene času? Toto musíte spraviť ešte tento týždeň

Bojíte sa únavy po zmene času? Toto musíte spraviť ešte tento týždeň

7:44 23.03.2023Zdravie

​Túto nedeľu (26. marca) dôjde k zmene zimného času na letný, čo mnohým pripraví nepríjemné chvíľky.

Ako vplýva jablčný ocot na psoriázu. Skutočne ju dokáže liečiť?

Ako vplýva jablčný ocot na psoriázu. Skutočne ju dokáže liečiť?

7:24 22.03.2023Zdravie

Jablčný ocot si mnohí ľudia trpiaci psoriázou nanášajú na telo a pokožku hlavy.