Fico: Účasť na referende naznačuje, že pri ďalších voľbách dôjde k zmene vlády

Výsledok referenda Fico považuje za ohromujúci. Dodal, že strana zaň preberá plnú zodpovednosť.
Účasť na sobotňajšom (21. 1.) referende naznačuje, že pri najbližších parlamentných voľbách dôjde k zmene vlády. Vyhlásil to líder Smeru-SD Robert Fico.
"Napriek tomu, že to bolo mediálne a zo strany koalície a prezidentky najignorovanejšie referendum v histórii Slovenska, včera došlo k referendovým urnám 1,2 milióna voličov, ktorí do referenda prišli s jasnou víziou. Vedeli, že chcú predčasné parlamentné voľby, vedeli, že chcú zmenu," uviedol Fico. Podotkol, že ak ľudia prídu k ďalším parlamentným voľbám minimálne v takomto počte, zmena je garantovaná.
Poďakoval všetkým stranám, ktoré pomohli referendum uskutočniť, tiež všetkým, ktorí sa na ňom zúčastnili. Kritizuje neúčasť troch najvyšších ústavných činiteľov. "Je neuveriteľné, že pri takejto forme demokracie traja najvyšší ústavní činitelia odignorovali účasť," povedal. Tvrdí, že ak by sa k tomu postavili inak, "mohol sa problém vyriešiť už včera".
Štátna volebná komisia potvrdila neplatnosť sobotného referenda o zmene Ústavy SR. Zúčastnilo sa na ňom 27,25 percenta voličov. Na platnosť referenda je potrebná viac ako 50-percentná účasť. Deviate referendum v histórii samostatnej SR inicioval Smer-SD s ďalšími opozičnými stranami.

Ambulancie združené v ZAP predĺžili zmluvy s VšZP aj Dôverou
ZAP však napriek dohode nie je s konečnou úpravou dodatkov spokojný.

Video: Neznáme osoby spôsobili požiar piatich áut. Vozidlá oblievali tekutinou z kanistrov
Polícia v Žiari nad Hronom vyšetruje požiar piatich áut, ku ktorému došlo vo štvrtok v obci Dolná Trnávka.

Novela, ktorá má zabrániť podvodom pri rozvodoch, je v 2. čítaní
Poslanci Národnej rady SR posunuli vo štvrtok do druhého čítania novelu Občianskeho zákonníka z dielne skupiny poslancov za OĽANO a Sme rodina.

Novela školského zákona je v 2. čítaní, prináša nárok na prijatie v škôlke
Zaviesť by sa mohol právny nárok na prijatie v materskej škole.

Prezidentka podpísala novelu zákona o verejnom ochrancovi práv
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas týždňa podpísala novelu zákona o verejnom ochrancovi práv. .