Ruské bombardéry podnikli hliadkové lety nad Japonským morom
- 11:52 14.12.2022
- Moskva

Dva ruské bombardéry typu Tu-95 podnikli sedemhodinový hliadkový let nad Japonským morom, uviedlo v stredu ruské ministerstvo obrany. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.
Bombardéry Tu-95, schopné niesť jadrové hlavice, boli sprevádzané ruskými stíhačkami triedy SU, dodal ruský rezort obrany.
Moskva naďalej vykonáva pravidelné hliadky strategických bombardérov ako demonštráciu sily voči svojim susedom na Ďalekom východe aj v čase prebiehajúcich bojov vo vojne na Ukrajine. V novembri podniklo Rusko s Čínou spoločné hliadkové lety nad Japonským a Východočínskym morom.
Ruské ministerstvo obrany dodalo, že najnovšia misia spĺňala pravidlá platné v medzinárodnom vzdušnom priestore a bola súčasťou pravidelných letov nad vodami, ktoré Rusko označuje ako neutrálne vody Arktídy, Severného Atlantiku, Čierneho a Baltského mora a Tichého oceánu.

Pápež Lev XIV. navštívil hrobku svojho predchodcu Františka
Len dva dni po tom, čo bol zvolený za novú hlavu katolíckej cirkvi, navštívil v sobotu pápež Lev XIV. hrobku svojho predchodcu Františka v Bazilike Panny Márie Väčšej v Ríme, kde zotrval v krátkej modlitbe.

Peskov: Rusko si návrh prímeria premyslí, ale vyvíjať tlak naň je zbytočné
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v sobotu uviedol, že Rusko si musí premyslieť návrh na 30-dňové prímerie vo vojne s Ukrajinou.

Kremeľ obvinil Európu z protichodných a konfrontačných vyhlásení
Kremeľ obvinil v sobotu európske krajiny z protichodných a konfrontačných vyhlásení voči Rusku. .

Zelenskyj a európski lídri sa dohodli na prímerí, Rusku hrozia sankciami
Ukrajina a lídri Francúzska, Nemecka, Británie a Poľska sa v sobotu dohodli na bezpodmienečnom 30-dňovom prímerí s platnosťou od pondelka 12. mája.

India a Pakistan potvrdili dohodu na okamžitom prímerí, oznámil ju Trump
Americký prezident Donald Trump oznámil, že India a Pakistan sa po rozhovoroch sprostredkovaných Spojenými štátmi dohodli na „okamžitom a úplnom prímerí“.