Elon Musk už nie je najbohatším človekom na svete, rebríčku prvýkrát dominuje Európan
- 10:45 14.12.2022
- New York

Šéf Twitteru a Tesly Elon Musk už nie je najbohatším človekom na svete, v poradí superboháčov klesol na druhé miesto. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.
V rebríčkoch Bloomberg Billionaires a poradí zostavovanom časopisom Forbes sa doterajší líder zaradil na druhé miesto za francúzskeho miliardára a podnikateľa Bernarda Arnaulta, ktorý stojí na čele luxusného koncernu LVMH. Musk tak prvýkrát od roku 2021 stratil titul najbohatšieho človeka planéty, uviedla agentúra Bloomberg.
Bloomberg odhaduje, že hodnota Muskovho majetku od januára padla o viac ako 100 miliárd USD na 163,6 miliardy USD (155,14 miliardy eur). Arnaultov majetok vyčíslila na 170,8 miliardy USD.
Aj v poradí zostavovanom časopisom Forbes klesol Musk s majetkom v odhadovanej hodnote 176,8 miliardy USD za Arnaulta (188,6 miliardy USD).
Výpočet hodnoty majetku superboháčov vychádza predovšetkým z verejne dostupných informácií týkajúcich sa vlastníctva akcií, nehnuteľností, umeleckých diel a ďalších cenností. Preto nie je nikdy presný a sčasti sporný.
Dôvodom prepadu hodnoty majetku 51-ročného Muska je podľa Bloombergu aj kúpa sociálnej siete Twitter či oslabenie akcií Tesly, ktoré tento rok stratili viac než 50 %. Musk kúpil Twitter koncom októbra za približne 44 miliárd USD.

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov
Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu
Vlaková doprava medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou je plne obnovená.

Michal Kaliňák: Potrebujeme zákon o kontrole v samospráve
Zákon o kontrolnej činnosti v samospráve je potrebný, ukotvenie hlavného kontrolóra v legislatíve je nepostačujúce.

Remišová: V súvislosti s dotáciami PPA podávame podnet na Európsku prokuratúru
Strana Za ľudí podáva podnet na úrad Európskej prokuratúry pre podozrenia z neoprávneného čerpania eurofondov v rámci dotácií poskytovaných Pôdohospodárskou platobnou agentúrou.

APZD: Uvažované 500 % clo by znamenalo koniec obchodu s USA
Clo na úrovni stoviek percent znamená koniec obchodu a ak by sa naozaj zaviedlo, výrazne by zasiahlo aj slovenský priemysel.