• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 17.4.2024Meniny má Rudolf
Bratislava

Minister Naď si na Ukrajine prevzal Rad Jaroslava Múdreho

  • 21:57 08.12.2022
  • Kyjev
Minister Naď si na Ukrajine prevzal Rad Jaroslava Múdreho

Slovenský minister obrany Jaroslav Naď si vo štvrtok počas oficiálnej návštevy v Kyjeve prevzal od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Rad Jaroslava Múdreho druhého stupňa.

Ukrajinská hlava štátu týmto vyznamenaním oceňuje predstaviteľov iných štátov za mimoriadne služby pre ukrajinský národ a na znak toho, že si ich krajiny váži, informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Som nesmierne poctený a úprimne si vážim ocenenie prezidenta Zelenského, ktoré mi odovzdal v Kyjeve. Rad Jaroslava Múdreho mi bude navždy pripomínať všetky náročné rozhodnutia, ktoré sú doma politicky zneužívané, no na Ukrajine zachraňujú životy,“ povedal minister Naď.

Toto ocenenie mi bude pripomínať všetkých vojakov a civilistov, ktorí stoja za bezpečnou prepravou životne dôležitého materiálu. Budem v ňom vždy vidieť vďaku Ukrajincov, s ktorými som sa mohol osobne stretnúť a vyjadriť našu solidaritu. A bude mi hovoriť, že úprimné odhodlanie, viera a spoločný záujem s dobrým úmyslom sú silnejšie než akékoľvek koncentrované zlo,“ dodal Naď.

ĎAKUJEM/E, PREZIDENT ZELENSKY Som nesmierne poctený a úprimne si vážim ocenenie prezidenta Ukrajiny V. Zelenského, ktoré mi odovzdal v Kyjeve. Tzv. “Rád Jaroslava Múdreho II. stupňa” mi bude navždy pripomínať všetky náročné rozhodnutia, ktoré sú doma politicky zneužívané, no na Ukrajine zachraňujú život. ▪️Bude mi pripomínať všetkých vojakov a civilov, ktorí stoja za bezpečnou prepravou životne dôležitého materiálu. Budem v ňom vždy vidieť vďaku Ukrajincov, s ktorými som sa mohol osobne stretnúť a vyjadriť našu solidaritu. A bude mi hovoriť, že úprimné odhodlanie, viera a spoločný záujem s dobrým úmyslom sú silnejšie než akékoľvek koncentrované zlo. Toto ocenenie je pre Vás všetkých, ktorí pomáhate, veríte a stojíte na strane Ukrajiny. ▫️Rád kniežaťa Jaroslava Múdreho v roku 1995 založil bývalý ukrajinský prezident Leonid Kučma. Má päť stupňov, pričom prvý stupeň je najvyšší. Udeľuje sa za vynikajúce služby poskytované ukrajinskému národu v oblasti budovania štátu, posilňovania medzinárodnej prestíže Ukrajiny, rozvoja hospodárstva, vedy, vzdelávania, kultúry, umenia, zdravotníctva a za mimoriadne charitatívne a humanistické činy. Video: Twitter V. Zelensky

Uverejnil používateľ Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO Štvrtok 8. decembra 2022

Minister obrany Jaroslav Naď, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer a minister hospodárstva Karol Hirmanom vo štvrtok navštívili ukrajinskú metropolu Kyjev. Cieľom ich pracovnej cesty bolo potvrdiť pokračujúcu podporu Slovenska. V jej rámci SR poskytne Ukrajine tzv. zimný balík pomoci v hodnote približne 800.000 eur, odmínovacie komplety Božena v hodnote 1,8 milióna eur, balistické vesty v hodnote 1,2 milióna eur a ďalšiu vojenskú pomoc za približne 6,3 milióna eur.

Zdroj: Info.sk, TASR, Video: facebook.com/JaroNadPublic
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Erdogan: Netanjahu chce vyvolať regionálny konflikt, aby politicky prežil

Erdogan: Netanjahu chce vyvolať regionálny konflikt, aby politicky prežil

VČERA - 21:48Zahraničné

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok vyhlásil, že za prvý priamy útok Iránu na Izrael je zodpovedný izraelský premiér Benjamin Netanjahu a "jeho krvavá vláda".

Tusk: Poľsko musí zlepšiť protivzdušnú obranu, aby bolo bezpečné ako Izrael

Tusk: Poľsko musí zlepšiť protivzdušnú obranu, aby bolo bezpečné ako Izrael

VČERA - 21:11Zahraničné

Poľsko by malo vzhľadom na ruské letecké útoky na susednú Ukrajinu lepšie chrániť svoj vzdušný priestor.

Eštok: EÚ musí prispieť k upokojeniu situácie po iránskom útoku na Izrael

Eštok: EÚ musí prispieť k upokojeniu situácie po iránskom útoku na Izrael

VČERA - 20:16Zahraničné

Eštok zároveň zdôraznil potrebu návratu k mierovému riešeniu sporov.

Fiala pred návštevou Kongresu: Poviem, že Ukrajina bez podpory USA nemôže uspieť

Fiala pred návštevou Kongresu: Poviem, že Ukrajina bez podpory USA nemôže uspieť

VČERA - 20:04Zahraničné

Českého premiéra Petra Fialu v utorok čaká niekoľkohodinové rokovanie v americkom Kongrese.

Požiar historickej budovy burzy v Kodani sa podarilo dostať pod kontrolu

Požiar historickej budovy burzy v Kodani sa podarilo dostať pod kontrolu

VČERA - 18:59Zahraničné

Požiar historickej budovy burzy v dánskej metropole Kodaň, ktorý vypukol v utorok ráno, sa krátko po 16.00 h SELČ podarilo dostať pod kontrolu.