• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 17.5.2025Meniny má Gizela
Bratislava

Pilot malého lietadla sa vyhrážal nárazom do obchodného domu

  • 9:17 04.09.2022
  • Washington
Pilot malého lietadla sa vyhrážal nárazom do obchodného domu

Pilot, ktorý sa vyhrážal nárazom svojím malým lietadlom do obchodného domu Walmart v americkom štáte Mississippi, pristál na poli farmy a polícia ho odviedla do väzby. V sobotu o tom informovala tlačová agentúra AFP.

Dvojmotorové lietadlo typu Beechcraft, ktoré celé hodiny chaoticky krúžilo nad mestom Tupelo a okolitou oblasťou, pristálo približne o 11.25 h východného času (17.25 h SELČ).

Podľa policajného šéfa z Tupela Johna Quaku bol pilotom Corey Wayne Patterson z neďalekého mesta Shannon a bude obvinený zo závažnej krádeže a vyhrážania sa terorizmom, informovala televízia CNN. Možno budú nasledovať aj ďalšie federálne obvinenia.

Motív tejto bizarnej krádeže lietadla je zatiaľ nejasný.

Patterson pracoval desať rokov pre leteckú spoločnosť Tupelo Aviation, kde bolo jeho úlohou dopĺňať do lietadiel palivo, a mal za sebou určitý letecký výcvik, ale zrejme nebol licencovaným pilotom.

Pilot zatelefonoval na tiesňovú linku 911 v Tupele okolo 05.00 h a „vyhrážal sa, že úmyselne narazí do Walmartu na ulici West Main,“ uviedla už predtým vo vyhlásení polícia.

Ľudí z obchodného domu a susediacej benzínovej stanice evakuovali a obyvateľov varovali, aby sa zdržiavali mimo tejto oblasti.

Quaka povedal, že policajní vyjednávači z Tupela sa cez vysielačku skontaktovali s Pattersonom a dokázali ho presvedčiť, aby nevrazil lietadlom do obchodného domu, ale pristál s ním na letisku.

Keďže Patterson nemal skúsenosti s pristávaním, polícia povolala na pomoc súkromného pilota, aby Pattersona týmto manévrom previedol.

V poslednej chvíli však Patterson pristávanie prerušil a odletel na severozápad, preč od Tupela, dodal Quaka.

Patterson približne v tom čase zverejnil na svojom účte na Facebooku „rozlúčkový“ odkaz, evidentne sa mu míňalo palivo, vyhlásil policajný šéf.

Podarilo sa mu však pristáť s lietadlom na poli a polícii oznámil, kde sa nachádza.

Roxanne Wardová (42), ktorá žije blízko toho miesta, pre CNN povedala, že počula dunivý náraz. Dodala: „Pristál poriadne tvrdo.“

Nie je známe, či Patterson utrpel zranenia.

Prípad vyšetruje Federálny úrad pre letectvo (FAA).

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hlavného prokurátora ICC vyšetrujú za údajné obťažovanie, dočasne rezignoval

Hlavného prokurátora ICC vyšetrujú za údajné obťažovanie, dočasne rezignoval

VČERA - 20:36Zahraničné

Hlavný prokurátor Medzinárodného trestného súdu Karim Khan sa vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania rozhodol až do jeho ukončenia rezignovať na svoju funkciu.

Speváka Chrisa Browna poslali späť do väzby

Speváka Chrisa Browna poslali späť do väzby

VČERA - 19:15Zahraničné

V júni ho čaká ďalší súd.

Rubio: Zabíjanie na Ukrajine sa musí zastaviť

Rubio: Zabíjanie na Ukrajine sa musí zastaviť

VČERA - 17:38Zahraničné

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v piatok vyzval na ukončenie „krviprelievania“ na Ukrajine ešte pred začatím priamych rokovaní delegácií Moskvy a Kyjeva v tureckom Istanbule.

Trump: Irán obdržal americký návrh o jadrovej dohode, musí konať rýchlo

Trump: Irán obdržal americký návrh o jadrovej dohode, musí konať rýchlo

VČERA - 13:50Zahraničné

Prezident Spojených štátov Donald Trump uviedol, že Irán dostal americký návrh v súvislosti s rokovaniami o jeho jadrovom programe. Podľa Trumpa by mal Teherán dohodu urýchlene prijať, inak „sa stane niečo zlé“.

Von der Leyenová prisľúbila, že Európa bude zvyšovať tlak na Putina, kým neuzavrie mier

Von der Leyenová prisľúbila, že Európa bude zvyšovať tlak na Putina, kým neuzavrie mier

VČERA - 12:53Zahraničné

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v piatok prisľúbila, že Európa „bude zvyšovať tlak“ na ruského prezidenta Vladimira Putina, až kým nepristúpi na mier.