Cirkev na Slovensku sa pripojí k dňu modlitby za pokoj a mier na Ukrajine

Cirkev na Slovensku sa v stredu pripojí k dňu modlitby za pokoj v súvislosti s napätou situáciou pri východnej hranici Ukrajiny, ktorý vyhlásil pápež František.
Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský uviedol, že cieľom dňa modlitby je vytvoriť duchovné spoločenstvo prosby o pokoj a mier na Ukrajine.
„Vzhľadom na situáciu na Ukrajine sa ochotne pripájam k výzve Svätého otca Františka, aby sme sa v stredu modlili a zjednotili v modlitbe za pokoj a mier na Ukrajine,“ povedal Zvolenský. Všetkých ľudí pozýva k modlitbe. „Môžeme to urobiť veľmi vhodným spôsobom, že sa pomodlíme napríklad Korunku Božieho milosrdenstva alebo desiatok ruženca, alebo celý ruženec, alebo nejakou poklonou v kostole, kto má možnosť, prípadne nejakým skutkom sebazaprenia na tento úmysel,“ uviedol bratislavský arcibiskup.
Pápež František vyhlásil na stredu 26. januára deň modlitby za pokoj v súvislosti s napätou situáciou pri východnej hranici Ukrajiny. Reagoval tým na nárast napätia medzi Ruskom a Ukrajinou.

Nové toalety pri Chate pod Rysmi začnú stavať v júni
Turistický klub Hikemates získal stavebné povolenie na výstavbu kompostovacích toaliet pri Chate pod Rysmi.

STVR: Rada v pondelok vypočuje kandidátov na generálneho riaditeľa
V pondelok (12. 5.) predpoludním o 10.00 h sa začne vypočutie kandidátov na generálneho riaditeľa STVR.

Nehoda štvorkolky si vyžiadala život 34-ročného muža
Dopravná nehoda štvorkolky, ku ktorej došlo v sobotu popoludní v obci Papín v okrese Humenné, si vyžiadala život muža.

Šimečka: Všetci dôležití európski lídri sú v Kyjeve, R. Fico v Moskve
Kým je predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) v Moskve, všetci dôležití európski lídri sa zúčastňujú na stretnutí v Kyjeve.

Drucker: Cesta premiéra do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer ako SR
Cesta predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer-SD ako v záujme Slovenska.