• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 15.5.2025Meniny má Žofia, Sofia
12°Bratislava

Heger dostal 3. dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19, vyzval k očkovaniu

  • 14:25 20.12.2021
  • Bratislava
Heger dostal 3. dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19, vyzval k očkovaniu

Očkovanie treťou dávkou je dôležité aj z hľadiska blížiaceho sa variantu omikron. V pondelok to uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽANO), ktorý dostal na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave tretiu dávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Premiér povedal, že druhou dávkou bol zaočkovaný 23. júla a keď mu prišla správa, že sa môže ísť dať preočkovať treťou dávkou, tak to využil. Poukázal na to, že krajiny, ktoré majú výrazne vyššiu zaočkovanosť, zavádzajú striktné opatrenia počas Vianoc. „Snažíme sa získať čo najviac informácií, ako sa bude tento variant správať. S istotu vieme, že sa šíri veľmi rýchlo,“ povedal premiér s tým, že tretia dávka výrazne zvyšuje ochranu proti tomuto variantu.

Je dôležité, aby posilňujúcu dávku využili najmä starší ľudia, tvrdí Heger. „Som rád, že na Slovensku máme už treťou dávkou zaočkovaných takmer 800.000 ľudí,“ povedal. Zároveň pripomenul, že Slovensko je v počte zaočkovaných ľudí celkovo na chvoste. Povzbudil ľudí, aby sa dali vakcinovať.

Predseda vlády SR odporučil všetkým občanom, aby dodržiavali všetky opatrenia. Pred návštevami sa otestovali, poctivo nosili respirátory a obmedzili sociálny kontakt na minimum.

Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pre zdravotníctvo Juraj Štekláč uviedol, že vo veľkokapacitnom centre v Bratislavy podali cez 650.000 vakcín. „U nás už v tejto chvíli dominujú tretie podania, je to dané tým, že BSK má celkom dobrú preočkovanosť. Záujem o prvé a druhé dávky už nie je až taký,“ povedal.

Pôvodne mal v pondelok ísť na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Z dôvodu pracovného programu očkovanie preložil na stredu (22. 12.).

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na ihrisku bola nájdená mŕtva žena

Na ihrisku bola nájdená mŕtva žena

VČERA - 20:44Domáce

Prípad vyšetruje polícia.

Obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone predĺžili väzbu

Obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone predĺžili väzbu

VČERA - 19:14Domáce

Ivovi P., obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone, predĺžil Mestský súd Bratislava I 7. mája väzbu o štyri mesiace, teda do 8. októbra.

SHMÚ varuje pred silným vetrom

SHMÚ varuje pred silným vetrom

VČERA - 18:25Domáce

Meteorológovia vydali výstrahy.

PS: Poškodený most v Poprade je symbolom zlyhania štátu, žiada rýchle opravy

PS: Poškodený most v Poprade je symbolom zlyhania štátu, žiada rýchle opravy

VČERA - 17:59Domáce

Kritický stav dopravnej infraštruktúry na Slovensku sa aktuálne naplno prejavil v Poprade odtrhnutým nosníkom mosta.

Chemický ústav SAV reagoval na Kotlárov článok publikovaný v predátorskom časopise

Chemický ústav SAV reagoval na Kotlárov článok publikovaný v predátorskom časopise

VČERA - 17:22Domáce

Tvrdenia v článku o mRNA vakcínach proti covidu, ktorého spoluautorom je splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie ochorenia COVID-19 Peter Kotlár, sú nepodložené.