• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 21.10.2021Meniny má Uršuľa
16°Bratislava

Vietnamská vláda predĺži lockdown na juhu krajiny o dva týždne

  • 5:58 01.08.2021
  • Hočiminovo Mesto
Vietnamská vláda predĺži lockdown na juhu krajiny o dva týždne

Vietnamská vláda od pondelka predĺži o ďalšie dva týždne lockdown v ekonomickej metropole Hočiminove Mesto, ako aj v ďalších 18 mestách a provinciách na juhu krajiny, informovala agentúra Reuters.

Vietnam úspešne bojoval s koronavírusom po väčšinu obdobia pandémie. Ešte koncom apríla oficiálne zaznamenal menej ako 3000 prípadov a vďaka svojim úspešným opatreniam na trasovanie kontaktov a prísnym karanténnym opatreniam bol považovaný za vzor boja proti pandémii.

Teraz však čelí rýchlemu šíreniu nákazy, čo viedlo k zavedeniu lockdownu približne v tretine krajiny. Vietnam už hlási celkovo 145.000 prípadov infekcií koronavírusom SARS-CoV-2 a 1306 úmrtí, pričom 85 percent z nich bolo zaznamenaných za posledný mesiac.

Krajina ležiaca v juhovýchodnej Ázii za sobotu zaznamenala 8624 novoinfikovaných. Na Hočiminovo mesto s takmer deviatimi miliónmi obyvateľov pripadá 64 percent z celkového počtu prípadov v krajine. Mesto zaznamenalo prvé úmrtie na koronavírus 2. júna, no počet úmrtí sa podľa údajov z Hočiminovho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb do soboty vyšplhal už na 1164.

Obmedzenia pohybu boli od soboty až do odvolania zavedené aj v pobrežnom meste Danang.

Úrady zvažujú predĺženie lockdownu aj v hlavnom meste Hanoj na severe krajiny, kde by mal tento skončiť budúci víkend.

Vietnamské ministerstvo zdravotníctva vydalo v piatok naliehavú výzvu pre súkromné nemocnice, aby prijímali pacientov s ochorením COVID-19, pretože štátne nemocnice fungujú už na hrane svojich kapacitných možností.

Opätovný výskyt vírusu v krajine podnietil výzvy pre vládu, aby urýchlila očkovanie. Očkovacia kampaň v krajine sa doteraz vo veľkej miere spoliehala na vakcínu od firmy AstraZenca.

Vietnam v sobotu obdržal prvý milión dávok vakcíny Sinopharm, ktoré si objednal od Číny. Ďalšie štyri milióny dorazia do krajiny v auguste.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
WHO monitoruje novú mutáciu variantu delta

WHO monitoruje novú mutáciu variantu delta

DNES - 19:57Zahraničné

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) monitoruje novú mutáciu koronavírusového variantu delta, oficiálne označovanú ako AY4.2. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.

Facebook bude francúzskym denníkom platiť za zdieľaný obsah

Facebook bude francúzskym denníkom platiť za zdieľaný obsah

DNES - 17:06Zahraničné

Facebook bude platiť niektorým francúzskym médiám za články, ktoré budú zdieľať užívatelia na tejto sociálnej sieti.

Kancelária českého prezidenta zverejnila video s hospitalizovaným Zemanom

Kancelária českého prezidenta zverejnila video s hospitalizovaným Zemanom

DNES - 14:20Zahraničné

Kancelária českého prezidenta Miloša Zemana zverejnila vo štvrtok na tlačovej konferencii videozáznam z návštevy predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Radka Vondráčka u Zemana v nemocnici.

Erdogan sa vyhrážal vyhostením veľvyslancov, ktorí vyzvali na prepustenie Kavalu

Erdogan sa vyhrážal vyhostením veľvyslancov, ktorí vyzvali na prepustenie Kavalu

DNES - 13:38Zahraničné

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan sa vyhrážal vyhostením veľvyslancov Spojených štátov, Nemecka a ďalších ôsmich západných krajín, ktorí vyzvali na prepustenie väzneného tureckého filantropa Osmana Kavalu.

Čína pre šírenie koronavírusu ruší lety a zatvára školy

Čína pre šírenie koronavírusu ruší lety a zatvára školy

DNES - 13:25Zahraničné

Čínske úrady zrušili tisíce letov, uzatvorili školy a posilnili masové testovanie obyvateľov na koronavírus v pokuse potlačiť nové ohnisko výskytu ochorenia COVID-19, ktoré sa dáva do súvislosti so skupinou turistov.