Hasiči zasahovali pri dopravnej nehode, auto sa prevrátilo a vznietilo

Vozidlo skončilo prevrátené v priekope, kde sa následne vznietilo.
Hasičská jednotka z Holíča zasahovala v nedeľu (6. 6.) pri dopravnej nehode osobného vozidla v Skalici, ktoré sa následne vznietilo. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová.
Na mieste udalosti zasahovala hasičská jednotka s troma príslušníkmi a jednou hasičskou technikou. „Po príchode bolo zistené, že osobné motorové vozidlo sa nachádzalo prevrátené v priekope. Z havarovaného vozidla sa dymilo,“ uviedla Košťálová.
Ako doplnila, dymenie spôsobili uniknuté prevádzkové kvapaliny, ktoré vytiekli na rozpálený motor. „Na ochladenie auta a následne očistenie vozovky bol použitý jeden vysokotlakový prúd. Hasiči vykonali protipožiarne opatrenia a zabezpečili auto proti pohybu. Pri nehode vodič vozidla utrpel zranenia,“ informovala krajská hovorkyňa.

Chemický ústav SAV reagoval na Kotlárov článok publikovaný v predátorskom časopise
Tvrdenia v článku o mRNA vakcínach proti covidu, ktorého spoluautorom je splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie ochorenia COVID-19 Peter Kotlár, sú nepodložené.

Na Slovensku bolo na základe vydaných výnimiek usmrtených 11 medveďov
Na Slovensku bolo zatiaľ na základe vydaných výnimiek usmrtených 11 medveďov hnedých.

Raši: Spoločnosť sa rok po atentáte na premiéra neupokojila
Spoločnosť sa rok po atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) neupokojila, no možno ešte viac polarizovala.

Bezpečnostná rada sa bude zaoberať aj hrozbou útoku na verejného činiteľa
Vo štvrtok sa uskutoční mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Jej začiatok je naplánovaný na 9.00 h.

Šimečka: Najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér
Líder opozičného hnutia PS a poslanec Národnej rady SR Michal Šimečka mieni, že najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér Robert Fico. Odkázal mu to v otvorenom liste.