Maďarská polícia navrhla obviniť popierača koronavírusu
- 14:59 05.05.2021
- Budapešť

Maďarská polícia predložila prokuratúre návrh na obvinenie popierača nového druhu koronavírusu pre podozrenie zo šírenia poplašnej správy. Informoval o tom v stredu v Budapešti hovorca polície Kristóf Gál.
Podľa spravodajského servera Napi.hu policajný hovorca dodal, že v týchto dňoch ukončili vyšetrovanie prípadu a spis poslali prokuratúre.
Oddelenie polície pre kybernetickú trestnú činnosť vlani v decembri oznámilo, že vyšetruje prípad šírenia poplašnej správy viacerými popieračmi koronavírusu. Vyšetrovatelia zistili, že jeden z podozrivých zverejnil článok, v ktorom popieral nebezpečenstvo koronavírusovej pandémie a nabádal na odmietanie nosenia rúšok.
Gál podotkol, že tvrdenia vo zverejnenom článku mohli spomaľovať, alebo dokonca mariť uplatňovanie epidemiologických opatrení v Maďarsku.
Polícia v tejto súvislosti vykonala domáce prehliadky u štyroch podozrivých.

Zomrela známa česká herečka, držiteľka ceny Thálie
Herečka známa z filmov aj divadla bola držiteľkou ceny Thálie za celoživotné činoherné majstrovstvo.

Nemecko po útokoch na Ukrajinu avizuje nové „bolestivé“ sankcie voči Rusku
Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul v nedeľu vyhlásil, že spojenci Kyjeva musia dať ráznu odpoveď na najväčšiu vlnu ruských útokov od začiatku vojny, ktorej Ukrajina čelila v noci na nedeľu.

Hrozivý objav v Alpách: Našli tam telá piatich ľudí
Po náleze opustených lyží sa v oblasti našli aj telá.

Po Cannes boli v nedeľu prerušené dodávky elektriny aj v meste Nice
Kvôli požiaru v rozvodni sa v nedeľu ráno v juhofrancúzskom meste Nice bez dodávok elektriny ocitlo takmer 45.000 domácností.

Podozrivá z útoku nožom v Hamburgu sa na súde priznala k činu
Tridsaťdeväťročná žena podozrivá z piatkového útoku nožom na železničnej stanici v nemeckom meste Hamburg, ktorý zranil 18 ľudí, sa na súde priznala k činu.