• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 11.5.2025Meniny má Blažena
11°Bratislava

Do Nemecka priviezli ďalších 142 migrantov z Grécka

  • 19:36 10.12.2020
  • Berlín
Do Nemecka priviezli ďalších 142 migrantov z Grécka

Ďalších 142 migrantov vo štvrtok letecky pricestovalo do Nemecka v rámci sľubu, že nemecká vláda repatriuje určitý počet ľudí z Grécka, aby zmiernila tamojšiu utečeneckú krízu. Informovalo o tom ministerstvo vnútra v Berlíne.

Lietadlo s 35 rodinami - pozostávajúcimi zo 69 detí a 73 dospelých - pristálo na letisku v Hannoveri. Migrantov prerozdelia do jednotlivých spolkových krajín Nemecka, uvádzalo sa vo vyhlásení ministerstva.

Celkový počet migrantov premiestnených z Grécka do Nemecka tak stúpol na 1433.

Nemecká koaličná vláda sa už v marci rozhodla, že privezie z Grécka 243 chorých detí a ich rodinných príslušníkov.

Berlín potom tento sľúbený údaj ešte zvýšil, keď utečenecký tábor Moria na gréckom ostrove Lesbos postihol ničivý požiar, a súhlasil, že prijme ďalších 1553 migrantov so štatútom utečenca.

Do Nemecka už prepravili 150 neplnoletých bez sprievodu dospelých osôb z tábora Moria, ako Berlín sľúbil v rámci inej dohody s ďalšími európskymi krajinami.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump po prvom dni rokovaní s Čínou vyzdvihol „úplný reštart“ obchodných vzťahov

Trump po prvom dni rokovaní s Čínou vyzdvihol „úplný reštart“ obchodných vzťahov

DNES - 5:49Zahraničné

Donald Trump v sobotu na záver prvého dňa rokovaní predstaviteľov Spojených štátov a Číny v Ženeve vyzdvihol „úplný reštart“ v obchodných vzťahoch medzi dvoma krajinami.

Merz verí v skoré ukončenie vojny na Ukrajine, o dodaní rakiet Taurus mlčí

Merz verí v skoré ukončenie vojny na Ukrajine, o dodaní rakiet Taurus mlčí

DNES - 5:46Zahraničné

Nový nemecký kancelár Friedrich Merz počas svojej návštevy Kyjeva vyhlásil, že verí v skoré ukončenie vojny na Ukrajine.

Putin navrhol priame rokovania s Ukrajinou bez akýchkoľvek podmienok 15. mája

Putin navrhol priame rokovania s Ukrajinou bez akýchkoľvek podmienok 15. mája

DNES - 5:43Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu navrhol uskutočnenie priamych rokovaní s Ukrajinou bez akýchkoľvek podmienok 15. mája v Istanbule.

Pápež Lev XIV. navštívil hrobku svojho predchodcu Františka

Pápež Lev XIV. navštívil hrobku svojho predchodcu Františka

VČERA - 21:36Zahraničné

Len dva dni po tom, čo bol zvolený za novú hlavu katolíckej cirkvi, navštívil v sobotu pápež Lev XIV. hrobku svojho predchodcu Františka v Bazilike Panny Márie Väčšej v Ríme, kde zotrval v krátkej modlitbe.

Peskov: Rusko si návrh prímeria premyslí, ale vyvíjať tlak naň je zbytočné

Peskov: Rusko si návrh prímeria premyslí, ale vyvíjať tlak naň je zbytočné

VČERA - 20:15Zahraničné

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v sobotu uviedol, že Rusko si musí premyslieť návrh na 30-dňové prímerie vo vojne s Ukrajinou.