Zdieľanie nepravdivých informácií na internete môže mať vážne následky

Zdieľanie nepravdivých informácií na internete môže mať vážne následky.
Dôležité je preto vždy si najprv overiť dôveryhodnosť zdroja, čítať nielen titulok, ale celý článok a všímať si prípadné chyby či nezrovnalosti. Ozbrojené sily (OS) SR na to upozornili na sociálnej sieti v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.
„Pri zdieľaní prežívajú nepravdivé informácie svoj vlastný život a môžu mať vážne následky. Či už spôsobia obavu o vlastné zdravie alebo vedú k rôznym obvineniam, kde strácame akúkoľvek ľudskosť,“ varujú OS SR.
Pri každom článku či informácii na internete sa treba uistiť, že ide o dôveryhodný zdroj. „Nezdieľajte články, lebo sa vám páči nadpis. Prečítajte si celý článok,“ radia ozbrojené sily. Odporúčajú tiež overiť si informácie aj z iných zdrojov.
Pozornosť treba podľa OS SR venovať tiež obrázkom. „Priložené obrázky bývajú často upravované, nesúvisia s obsahom alebo sú skutočné, no z inej udalosti,“ vysvetľujú. Dezinformačné články či komentáre môžu často odhaliť i gramatické chyby.

Polícia pátra po nezvestnej Dominike. Nevideli ste ju?
Dievčina je už niekoľko dní nezvestná.

Polícia pátra po nezvestnom Sebastiánovi
Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.

Stovky slovenských lekárov a farmaceutov sa ostro dištancujú od tvrdení Petra Kotlára
Lekári nerozumejú, čo Kotlára kvalifikuje vyjadrovať sa k vakcinácii, práci lekárov, pracovníkov Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, farmaceutov a výskumníkov v oblasti mRNA vakcín.

Drucker uviedol, koľko bude stáť analýza mRNA vakcín proti COVID-19
Zástupcovia SAV a ŠÚKL uviedli, že ich cieľom je priniesť overené, transparentné a dôveryhodné závery.