• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 19.4.2024Meniny má Jela
11°Bratislava

Premiér hovorí o ďalšom rekorde, pribudlo takmer 900 nových prípadov nákazy

  • 9:36 07.10.2020
  • Bratislava
Premiér hovorí o ďalšom rekorde, pribudlo takmer 900 nových prípadov nákazy

Podľa Matoviča máme pred sebou ťažké dni, keď počty nakazených budú naďalej stúpať.

Aktualizované 10:41

Na Slovensku v utorok (6. 10.) pribudlo 877 nakazených novým koronavírusom celkovo z 8679 testov. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti. „Ideme naozaj do veľmi ťažkých dní a určite prídu ďalšie rekordy. Osobne očakávam, že poctivé dodržiavanie ochranných opatrení z minulého týždňa by sa malo prejaviť už niekedy v priebehu víkendu,“ uviedol premiér.

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 173 pacientov, informuje Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk. V súvislosti s novým koronavírusom nepribudlo žiadne úmrtie, celkový počet úmrtí na COVID-19 na Slovensku tak zostáva na čísle 55.

Pozitívny výsledok testov mali podľa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR ľudia vyšetrení v okresoch Bratislava (74), Prešov (50), Trnava (44), Liptovský Mikuláš (43), Námestovo (42), Tvrdošín (40), Bardejov (28), Dolný Kubín (28), Trenčín (28), Martin (25), Sabinov (25), Košice (24), Banská Bystrica (22), Stará Ľubovňa (22), Čadca (21), Malacky (21) a Žilina (20).

Ďalšie prípady boli v okresoch Piešťany (19), Nitra (17), Trebišov (17), Hlohovec (15), Poprad (14), Gelnica (13), Brezno (11), Ružomberok (11), Humenné (10), Senica (10), Bánovce nad Bebravou (9), Prievidza (9), Spišská Nová Ves (9), Michalovce (8), Nové Zámky (8), Senec (8), Skalica (8), Zlaté Moravce (8), Žiar nad Hronom (8), Myjava (7), Ilava (6), Levoča (6) a Stropkov (6).

Päť pozitívnych prípadov bolo v okresoch Dunajská Streda, Lučenec, Pezinok, Šaľa, Veľký Krtíš, štyri prípady mali okresy Kežmarok, Košice-okolie, Považská Bystrica, Púchov, Sobrance, Topoľčany, Žarnovica a po tri prípady mali okresy Detva, Partizánske, Rimavská Sobota, Svidník a Zvolen. Dva prípady boli v okresoch Banská Štiavnica, Bytča, Krupina, Medzilaborce, Nové Mesto nad Váhom, Rožňava, jeden prípad zaznamenali okresy Komárno, Kysucké Nové Mesto a Snina.

Medzi novými prípadmi je podľa rezortu zdravotníctva 432 žien a 445 mužov, sú vo veku od jedného do 89 rokov. „V nemocniciach je hospitalizovaných 340 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 282 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 16 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 26 pacientov,“ dodáva MZ SR.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz 14.689, od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 508.713 laboratórnych testov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 9434.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti k novým prípadom ochorenia COVID-19 na Slovensku spresnil, že početnejší výskyt ochorení bol hlásený v územnej pôsobnosti regionálnych úradov verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave, Dolnom Kubíne, Prešove a Liptovskom Mikuláši. V poslednom menovanom meste podľa neho väčšinu prípadov tvorili dohľadané kontakty pozitívnych osôb, nákazy sa objavovali na pracoviskách. V niekoľkých prípadoch sa epidemiologické vyšetrovanie ešte neskončilo.

„V okrese Prešov ide väčšinou o dohľadané kontakty zo známych ohnísk nákazy (svadby aj v iných okresoch). V časti prípadov sa začalo epidemiologické vyšetrovanie. V okrese Dolný Kubín z veľkej časti ide o dohľadané kontakty potvrdených prípadov, ktoré sa zúčastnili na svadbách, rodinných oslavách či iných spoločenských udalostiach. COVID-19 sa potvrdil aj v zariadení sociálnych služieb, konkrétne u 19 klientov a členov personálu,“ dodal ÚVZ.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie v rodinnom dome

Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie v rodinnom dome

DNES - 11:42Domáce

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže a prečin porušovania domovej slobody.

Na oblohe môžete vidieť meteorický roj Lyríd, toto bude najlepší deň na pozorovanie

Na oblohe môžete vidieť meteorický roj Lyríd, toto bude najlepší deň na pozorovanie

DNES - 11:12Domáce

Na oblohe je v týchto dňoch viditeľný meteorický roj Lyríd.

Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

VČERA - 18:09Domáce

Peter Kotlár požiadal Finančnú správu o finančnú analýzu niektorých subjektov, ktoré prevádzkovali mobilné odberové miesta.

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

VČERA - 16:32Domáce

Na rýchlostnej ceste R7 začalo horieť motorové vozidlo, treba tam preto počítať s dopravným obmedzením.

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

VČERA - 16:15Domáce

Vládny zákon k riešeniu situácie s medveďmi je nebezpečný. Okrem medveďov tiež rieši vlkov, šakaly či ohrozené rysy.