NAKA zadržala v rámci akcie Ariel piatich podozrivých

Polícia zadržala piatich podozrivých.
Národná kriminálna agentúra (NAKA), ktorá zasahovala v rámci protidrogovej akcie Ariel v Púchovskom okrese a v Ilave, zadržala piatich podozrivých. Polícia SR o tom informovala na sociálnej sieti.
Policajti prehľadali 14 rôznych priestorov a zaistili drogy, ktoré už skúmajú kriminalistickí experti v laboratóriu. „Zaistili tiež rôzne komponenty k drogovej trestnej činnosti, ako sklá, inhalačné pomôcky, banky, digitálne váhy, injekčné striekačky, ale aj mobilné telefóny, odcudzené tabuľky s evidenčnými číslami vozidiel a osvedčenia o ich evidencii,“ uviedla polícia.
Vyšetrovateľ podľa nej už obvinil Petra D., Miroslava Š. a Jakuba K. z drogovej trestnej činnosti a spracuje podnet na ich vzatie do väzby. Zvyšné dve osoby prepustil na slobodu.

Nové toalety pri Chate pod Rysmi začnú stavať v júni
Turistický klub Hikemates získal stavebné povolenie na výstavbu kompostovacích toaliet pri Chate pod Rysmi.

STVR: Rada v pondelok vypočuje kandidátov na generálneho riaditeľa
V pondelok (12. 5.) predpoludním o 10.00 h sa začne vypočutie kandidátov na generálneho riaditeľa STVR.

Nehoda štvorkolky si vyžiadala život 34-ročného muža
Dopravná nehoda štvorkolky, ku ktorej došlo v sobotu popoludní v obci Papín v okrese Humenné, si vyžiadala život muža.

Šimečka: Všetci dôležití európski lídri sú v Kyjeve, R. Fico v Moskve
Kým je predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) v Moskve, všetci dôležití európski lídri sa zúčastňujú na stretnutí v Kyjeve.

Drucker: Cesta premiéra do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer ako SR
Cesta predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer-SD ako v záujme Slovenska.