• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 7.5.2025Meniny má Monika
11°Bratislava

Počet nakazených koronavírusom stúpol v Rakúsku na 11.348, zomrelo 168 ľudí

  • 11:21 03.04.2020
  • Viedeň
Počet nakazených koronavírusom stúpol v Rakúsku na 11.348, zomrelo 168 ľudí

Počet ľudí nakazených novým koronavírusom sa v Rakúsku do piatku zvýšil na 11.348. V krajine evidujú už 168 úmrtí na ochorenie COVID-19, informoval portál OE24.

Z ochorenia COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje, sa doteraz vyliečilo 2022 osôb, 829 ľudí je v nemocniciach, z toho 245 na oddeleniach intenzívnej starostlivosti.

Do štvrtku v krajine otestovali na prítomnosť koronavírusu 92.190 ľudí, uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Najviac nakazených evidujú v spolkovej krajine Tirolsko (2568). Silno zasiahnuté sú aj Dolné Rakúsko (1775 prípadov) a Horné Rakúsko (1806 prípadov). Vo Viedni bolo doteraz na nový druh koronavírusu pozitívne testovaných 1620 osôb.

V Rakúsku zostanú hotely, penzióny či prázdninové byty zatvorené až do 24. apríla. Rozhodlo o tom nariadenie ministerstva zdravotníctva, ktoré tak toto opatrenie v boji proti koronavírusu predĺžilo o ďalšie tri týždne.

Ako vyplýva z online prieskumu verejnej mienky Inštitútu pre obchod, predaj a marketing na Univerzite Johannesa Keplera v Linzi, až 47 percentám Rakúšanov chýba v časoch pandémie nakupovanie v obchodoch, ktoré sú aktuálne zatvorené. Prieskumu sa zúčastnilo 1006 osôb vo veku 18-75 rokov.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Najvyšší súd potvrdil Trumpov zákaz transrodových osôb v armáde

Najvyšší súd potvrdil Trumpov zákaz transrodových osôb v armáde

VČERA - 22:17Zahraničné

Americký najvyšší súd v utorok rozhodol o platnosti výkonného nariadenia prezidenta Donalda Trumpa zakázať nábor a členstvo transrodových ľudí v armáde.

Carney počas stretnutia s Trumpom zdôraznil, že Kanada sa nestane súčasťou USA

Carney počas stretnutia s Trumpom zdôraznil, že Kanada sa nestane súčasťou USA

VČERA - 21:32Zahraničné

Americký prezident Donald Trump privítal v utorok v Bielom dome kanadského premiéra Marka Carneyho a ich rokovanie sa zameralo najmä na americké clá a potenciálnu hrozbu pripojenia Kanady k USA.

V Budapešti opäť protestovali proti obmedzeniu zhromažďovacieho práva

V Budapešti opäť protestovali proti obmedzeniu zhromažďovacieho práva

VČERA - 21:30Zahraničné

Niekoľko stoviek Maďarov sa zišlo na budapeštianskom Námestí františkánov, aby protestovalo proti obmedzeniam zhromažďovacieho práva a proti používaniu softvérového systému rozpoznávania tváre.

Putin a Netanjahu telefonovali o vzájomných vzťahoch aj druhej svetovej vojne

Putin a Netanjahu telefonovali o vzájomných vzťahoch aj druhej svetovej vojne

VČERA - 21:22Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin a izraelský premiér Benjamin Netanjahu v utorok počas telefonátu diskutovali aj o vzájomných vzťahoch krajín a situácii na Blízkom východe, informoval Kremeľ.

Orbán 9. mája nepôjde ani do Moskvy, ani do Kyjeva

Orbán 9. mája nepôjde ani do Moskvy, ani do Kyjeva

VČERA - 21:15Zahraničné

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán sa v piatok 9. mája nezúčastní na oslavách 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Moskve, a nepôjde ani do Kyjeva.